| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Vreau sa-mi cumpar o pudra pentru ten dar nu stiu sigur ce fel de pudra este potrivita pentru mine. Am un ten mai ciudat, este gras dar in acelasi timp mi se si usuca daca ma dau cu fond de ten si cu pudra, mi se fac cojite, mai ales ca am un ten cu imperfectiuni si prefer sa renunt la pudra, dar nu suport ca dupa cateva ore sa am fata atat de lucioasa. Ce fel de pudra imi recomandati sa folosesc? Vreau sa fie buna, sa nu-mi incarce si sa nu-mi usuce tenul, sa pot sa o folosesc de mai multe ori pe zi. si de asemenea daca stiti anumite trucuri de care ma pot folosi sa-mi spuneti. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| shainitainii a răspuns:

Nu te mai da cu fond de ten si da doar cu pudra. Poti s-o tii la tine in geanta si mai "retusezi" din cand in cand... mai aplici pudra daca esti prea lucioasa.

| Eugeniusu a răspuns:

Incearca sa te dai cu ciment sau glet