| Mariii1 a întrebat:

Hei, vreau si eu sa imi cumpar un fond de ten, ideea e ca il vreau mat si sa imi acopere imperfectiunile tenului, cosurile. Affinimat de la Maybelline New York e ok, merita? Sau altul? Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am citit pe net acoperirea e destul de mica. Eu ti-as recomanda Seventeen Velvet Natural, initial este lucios pe ten si asta ajuta la aplicare dar in 10 minute devine mat, foarte natural si nu necesita pudra. Are acoperire medie spre mare dar totusi arata foarte natural pe ten si nuantele se adapteaza. De exemplu prima nuanta nu este chiar alba este un bej care odata aplicat pe ten se camufleaza foarte usor si arata natural si acopera. Pretul este de 57 de lei dar eu zic ca merita, mi se pare ca are si spf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am lasat o postare si la cealalalta intrebare.
NU-TI recomand fondurile de ten de la Maybelline, Seventeen, L'Oreal (Lumi Magique). Mi-au stricat complet tenul, in fine..eu l-am stricat, din cauza inconstientei mele.
Evita sa iei fonduri de ten care au in compozitie uleiuri, parabeni, BHT, parfum, alcool.
Astea sunt PLINE de prostii, care iti afecteaza extraordinar de mult tenul.

| VS_Robrandshop_1980 a răspuns:

Inceraca de aici fond de ten natural
http://belfiore.ro/......up/page/4/