| GEEK a întrebat:

Heii.; 3

Am o întrebare, de ce ies coşurile pe faţă? x_x
Am şi eu câteva, doar pe frunte. straight face LE URĂSC. frustrated
Oricum, nu se prea văd. worried
Cum pot să scape de ele? puppy dog eyes Am şi câteva NEGRE straight face pe nas, dar aproape că sunt invizibile. puppy dog eyes Eu mă dau cu fond de ten, anti coşuri! Aşa scrie pe el, şi chiar nu afectează coşurile, dar vreau să scap de ele definitiv. happy

Aştept răspuns. kiss

Mulţumesc anticipat + fundiţă. love struck

Biie.; 3

Răspuns Câştigător
| Crist33na a răspuns:

Hey! Ce varsta ai? La pubertate e normal sa ai cateva cosuri pe fata si tot ceea ce poti face sa sa-ti pastrezi fata curata si sa folosesti produse compatibile cu tenul tau. In schimb daca ai peste 18 ani, iti recomand un consult la endocrinologie si apoi la ginecologie. Toate probleme tenului (la fete) sunt legate de organele reproductive si de glandele endocrine, de aceea e bine sa mergem la consult. Pupic

| GEEK explică (pentru Crist33na):

Nu am 18 ani. kiss Deci cred că e de la pubertate, asta spune şi mama. happy

| Crist33na a răspuns (pentru GEEK):

Atunci da sigur este de la pubertate. Nu iti face griji. Toti adolescentii se confrunta cu problema asta. Tot ce trebuie tu sa stii e: gaseste-ti produse benefice pielii tale, spala-te cu sapun de sulf si ai grija de igiena si de alimentatie. Vor trece. Pup

| GEEK explică (pentru Crist33na):

De când am pus întrebarea, nu am mai folosit nici un produs " anti coşuri ", şi au mai trecut. kiss.

| Crist33na a răspuns (pentru GEEK):

Ma bucur ca au mai trecut. Mult succes

17 răspunsuri:
| EaNuStieTot a răspuns:

Pai sa-ti spun cum fac eu, in fiecare seara ma spal pe fata cu un gel special pentru acnee dupa imi aplic o crema normala pentru fata. De doua ori pe saptamana imi fac baie cu aburi la fata : deci pui apa fierbinte intr-un lighian iti pui capul deasupra si pui un prosop peste cap si stai cam 7 minute dupa aplici iarasi o crema. Rezultatul se va vedea doar dupa o luna doua dar merita asa nu iti vei chinui fata si tio vei curata treptat. Vei observa ca fata iti este mult mai curata si nu asa uleioasa. Sper ca te-am ajutat pup :*

| GEEK explică (pentru EaNuStieTot):

Cum se numeşte crema pentru acnee? kiss

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna :*! Pai cosurile sunt din cauza pubertatii, in general aproape toti adolescentii au cosuri. Cred ca e ceva normal si vor disparea de la sine. O alta varianta ar fi mancarea nesanatoasa. Incearca si mananca fructe si legume cat mai multe, acestea iti vor ajuta si parul sa fie stralucitor dar si tenul! Sper ca te-am ajutat!

| GEEK explică (pentru HeathLedgerForever):

Mănânc zilnic fructe şi legume. happy

| HeathLedgerForever a răspuns (pentru GEEK):

Ok... Am vrut doar sa te ajut. Nu puteam sa stiu ca mananci zilnic fructe si legume din moment ce nu te cunosc laughing!

| GEEK explică (pentru HeathLedgerForever):

Ai dreptate, mulţumesc mult. laughing kiss

| HeathLedgerForever a răspuns (pentru GEEK):

Sa fii iubita :*!

| GEEK explică (pentru HeathLedgerForever):

La fel, şi tu. kiss

| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Poti incerca un fel de crema de la farmacie pentru cosuri...

| GEEK explică (pentru PrettyLittlePsycho):

Am încercat, nu ajută! happy

| beebyy a răspuns:

Sapun cu sulf sau Zynerit...asta a folosit colega mea ca sa scape de cosuri. big grin

| Wlan a răspuns:

Eu sunt baiat, dar si pe mine ma chinuit problema asta. Intr-un final am inteles ca asa este normal in perioada asta a vietii. Ai grija, baietilor le plac fetele ingrijite, dar cat mai naturale. Nu incerca acum sa folosesti fond de ten in exces sau sa ascunzi prin photoshop, pe mine asta ma irita cel mai mult la o fata. Parerea mea acum. Si eu am folosit Aciclovir si Gerovital Plant, dar poate nu au avut nici un efect remarcabil pentru ca nu am respectat reteta tongue Bafta!

| GEEK explică (pentru Wlan):

Deci. laughing Eu nu ascund nimic, am doar 2-3 coşuri mici pe frunte, care mă deranjează foarte tare. happy Stai liniştit că nu dau cu fond de ten în exces. big grin Şi nici nu ascund nimic, s-au să editez în Photoshop. puppy dog eyes