| Copilasha a întrebat:

A tinut cineva dieta Balerina? Chiar se slabeste 1kg pe zi? :d Funda.love struck

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu ai cum sa slabesi atat de mult, atat slabesti daca nu mananci nimic pe zi, iar aici totusi mananci, insa nu iti recomand e foarte slaba caloric, poti spune ceva genul: dieta balerina=imfometare.
Sau poate slabesti dar trebuie sa faci cel putin 3 ore de sport pe zi.

| xButterflyxX a răspuns:

Cu dieta aceea ''balerina'' te infometezi pur si simplu si sa stii ca daca ar fi posibil te-ai alege cu vergeturi si piele lasata de care nu mai scapi decat prin operatii estetice si nu cred ca vrei asta.
Daca vrei sa slabesti, slabeste sanatos, chiar daca slabesti intr-o luna 4kg e mai bine decat sa pierzi multe kg intr-un scurt timp si dupa aia sa pui dublu la loc.Adopta un regim cu 3 mese pe zi si cu 2 gustari, renunta la alimentele prajite, fast-food, sucuri, dulciuri.Mananca salate cu piept de pui/peste pe gratar si ulei de masline si alte legume, de asemenea supele sunt foarte bune, orezul cu ciuperci si tot asa, pe net sunt o gramada de retete dietetice cu putine calorii.In plus facand sport slabesti foarte frumos, cel putin 30 de minute de 3-4 ori pe saptamana e de ajuns.
Sper ca ti-am fost de folos si m-ai inteles cat de cat!

| toffycaramel a răspuns (pentru xButterflyxX):

Imfometare? serios? mie mi se pare foarte multa mancare :O