| buburuza23 a întrebat:

Heii all! Anul acesta, pe 14 iunie, voi termina clasa a 8a :d.Nu stiu ce rochita sa imi iau pentru festivitate..ma refer la model.
Corpul meu are forma unui...triunghi rasturnat.Am 160-163 cm in inaltime si in jur de 42-43 kg.Sunt slabasad.dar am totusi bustul chiar foarte dezvoltat.e putin ciudat..slabuta si cu sani ..mari,dar...
Si nu stiu ce tip de rochita mi se potriveste..eu ma gandeam la o rochita conica,alba cu doua benzi negre in lateral,dar nu sunt sigura ca m-ar avantaja la forma corpului meu.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi, mai ales cele in aceeasi situatie cu mine, si bineinteles cu site-uri cu cat mai multe modele de rochite si indicatii pentru un model cat mai potrivit pentru mine!
va multumesc anticipat si sper sa primesc raspunsuri folositoarepuppy dog eyes:! Fundavot!

P.S: am ales optiunea cu rochita la comanda, pentru ca in magazine nu sunt sigura ca voi gasi.

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Rochiţa la comandă e opţiunea în caz de urgenţă. De preferat ar fi să mergi întâi în magazine şi să probezi orice îţi place. Nu întotdeauna hainele de pe net ţi se potrivesc, doar dacă ai măsuri perfecte (sau aproximativ).

Nu-ţi lua o rochiţă pompoasă, nu vrei să arăţi ca o sorcovă. Cu cât e mai simplă şi elegantă, cu atât e mai frumoasă.
La înălţimea ta eşti destul de slabă, şi zici că ai bustul mare, deci bazinul mic. Ai nevoie de o rochie mulată în partea de sus şi uşor vaporoasă în partea de jos, ca să echilibrezi măsurile tale.
Să-ţi arăt un model:
http://starshiners.com/ro/rochii/rochie-ladonna-playful-lines-black
Sau
http://starshiners.com/ro/rochii/rochie-ladonna-lovely-story-darkblue
Găseşti mai multe modele pe starshiners.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici o grămadă de idei,
http://www.tpu.ro/......-cls-viii/
Te pup!

| buburuza23 explică:

@AikkoxD: cand am spus comanda ma refeream la o croitoreasa happy, dar iti multumesc pentru sfaturi!

| AikkoxD a răspuns (pentru buburuza23):

Bun atunci, e foarte bine la o croitoreasă. Dar poţi să-i arăţi un model de rochie. Cum ţi-am spus, te avantajează rochiile mulate sus şi puţin largi de la mijloc în jos.