| AndreeaDeiia a întrebat:

Heii :*. Am 13 ani fara 5 luni si am 1.65 si 39-40 kg, toata lumea imi zice ca sunt slaba, dar eu cand ma privesc in oglinda ma vad grasa. Am o obsesie in a ma vedea grasa?

Răspuns Câştigător
| Capsuniq a răspuns:

La 13 ani nu ar trebui sa iti faci griji ca esti grasa sau slaba. Cand vei fi mai mare o sa ai destule probleme cu astea. Carpe diem [ traieste clipa ] nu te agita, si la 40 de kg ar trebui sa.i multumesti mamei tale ca nu te.a facut obeza. Esti slaba :d.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o imagine obsesivă!
Ești slabă, trebuie să mai pui 10 kilograme, cel puțin.
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Esti in mod evident mult mai slaba decat trebuie folosind raportul inaltime-greutate (ar trebui sa ai undeva in jurul a 48-52 kilograme). Ar trebui sa incepi sa mananci mai mult un pic, risti sa ai probleme in viitor daca vei ramane la aceasta greutate.

| AndreeaDeiia explică (pentru TheAce):

Chiar mananc, adica nu se pune problema ca ma infometez.

| diditza23 a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Aa..cum zice si capsuniq..nu iti fa griji ca nu se depune pe tine, esti micuta happy si eu la 13 ani eram slabanoaga :d si acum se vede un pic sunculita.e bine ca poti sa papi fara griji big grin

| LoriLoL a răspuns:

Aa si la 13 ani nu stii ce e malaiul si unde se gaseste? uimitor!

| emag a răspuns:

Da, esti slaba, raportul inaltime - greutate trebuie sa fie diferenta de 10 adica sa ai 55 kg, nu esti grasa deloc, esti chiar mai slaba decat trebuie... deci, lasa obsesiilewinking

| AndreeaDeiia explică (pentru emag):

Ok. mersii big grin.

| emag a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Cp, incearca sa te simti bine in pielea tawinking

| luisanamy a răspuns:

Nu esti grasa deloc, trebuie sa iti schimbi ideile astea, pentru ca nu iti vor face bine. Nu cred ca vrei sa devii anorexica.

| AndreeaDeiia explică (pentru luisanamy):

Nu, chiar nu vreau big grin

| luisanamy a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Si eu eram odata la fel ca tine si ma vedeam grasa la burta mai ales. Dar mi-am schimbat idea cand am vazut ca toti ma bateau la cap sa nu sunt grasa.

| diditza23 a răspuns:

Hei! ai grija mare sa nu o dai in anorexie :* sa nu te abtii sa mananci!

| AndreeaDeiia explică (pentru diditza23):

Nu ma abtin sa nu mananc, chiar mananc tot timpul ciugulesc cate ceva laughing dar nu se pune pe mine straight face

| CatalaG a răspuns:

Schimba oglinda sau dechide ochio show

| Charleene a răspuns:

Pai...In primul rand nu trebuie sa te alarmezi sau ceva de genul petru ca ai o greutate normal. Ideea e ca mintea omului e forte dezvoltat si poate sa iti joace feste. E normal sa te vezi slaba sau grasa inalta sau scunda. Concluzia e ca ai o greutate potrivita si o sa te obisnuiesti cu iluziile astea.