| RebecaManea a întrebat:

Heii, am fost vopsita roscat, acum de la spălat s-a facut un portocaliu inchis, in fine.
Mi.am cumparat 2 tuburi de vopsea rosu intens si cum am o obsesie pentru parul rosu, am auzit de o spuma care se aplica si e semipermanenta "trandy color mouse" si as vrea sa aplic vopseaua dupa care spuma ca sa fie rosu de tot.
Credeti ca dupa spălăre o sa se ia si vopseaua daca o aplic odata cu spuma? Sau ca o sa prinda ceva in plus daca le aplic pe amandoua odata? Sau sa aplic vopseaua sa o clătesc si dupa care spuma?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Iote a răspuns:

Nu faci nimic daca le aplici pe amandoua odata. Spuma (semipermanenta) se va duce treptat odata cu spalarile. Poti sa te vopsesti acum si dupa cateva saptamani sa dai cu spuma pentru reimprospatarea culorii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, vopsea rosie se curata dupa spalare, indiferent ca-i semipermanenta sau doar nuantator, daca o aplici su spuma sau fara spuma.
Este de altfel foarte nociva, urmand dupa folosirea ei sa ti se declanzese caderea parului.

| Raven a răspuns:

Ai putea încerac să te faci cu henna roșie, spre deosebire de vopseaua roșie, henna nu se duce repede
http://lets-talk-about-hair.blogspot.com/......tea-1.html