| Oanaaa47 a întrebat:

Heii... Am o problema referitoare la kilogramele mele.
Am 69 de kg, :]]], si 1, 75. Practic volei, dar am foarte multa grasime in zona abdominala.
Daca puteti sa imi dati o dieta... incat sa slabesc cel putin 5 kg... sau mai mult. Va rog. Sau sa imi indicati ce ar trebui sa fac ca sa imi modific metabolismul.

Răspuns Câştigător
| Theo12445 a răspuns:

Bună. Nu îţi pot recomanda o anume dietă, dar ţi-o pot spune pe a mea.

Nu trebuie să ''renunţi'' la mâncare ca să poţi slăbii. Trebuie doar să te abţii de la anumite dulciuri sau mâncăruri care te îngraşă. Până la urmă suntem încă copii şi nu trebuie să ne complicăm cu diete. Dar dacă chiar vrei cu adevărat să slăbeşti, ca şi în cazul meu, du-te la sală! happy Eu aşa am făcut, merg miercurea, vinerea şi sâmbăta. I-aţi şi căştile şi nu vei ştii cum trece timpul pe bandă. Dacă nu-ţi permiţi sala, încearcă acasă 20 de abdomene pe zi. Seara nu mânca aşa de mult, este cea mai importantă dimineaţa! Mănâncă cât ''poţi'', şi-aşa pe parcusul zilei mai dai jos. Dar seara se adună! Baftă!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mananci sanatos, e si o emisiune pe prima tv, lunea "ajutor vreaus a slabesc ".

Eu zic sa faci multe abdomene.

| herbil6 a răspuns:

Mananca mai multe legume si fructe iti recomand supa si evita carnea prajita cartofi prajiti etc bafta