| AntoniaOrman a întrebat:

Ce dieta sa tin ca sa slabesc putin mai mult? In ultima vreme m-am ingrasat foarte mult si vreau sa slabesc! Ce greutate ar sa am la inaltimea 1. 57? Kilogramele mele nu le dau pentru ca mi-e cam rusine. Apropo, fara pastile sau cafea, ca sunt inca minor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fluture a răspuns:

Ar trebui sa ai 47 de kg.
Lasa dietele. Presupun ca esti inca in crestere, ai zis ca esti minor. Fa mult sport si renunta din cand in cand la carnea grasa. Mananca salate, legume, fructe.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele!
N-ai nevoie de ele.
Trebuie să ai 47 de kg.
Ar trebui să ştii să mănânci corect,o alimentaţie mai săracă caloric,bazată pe multe fructe, legume, nu prăjeli, nu grăsimi, multă mişcare!
Te pup!

| Andrei4Lol a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 45 de kg. Trebuia sa spui si cati ani ai.
Poti iesi la alergat, la fotbal cu prietenii. Nu mai manca snacksuri, dulciuri si nu mai bea suc(daca bei)

| dbcovrigeldb a răspuns:

Păi,contează și vîrsta happy

| Dyanaaa112 a răspuns:

Lasa dietele renunta la dulciuri, sucuri, prajituri etc. Fa mult sport si mananca salate, fructe, legume.winking

| WesternMOB a răspuns:

Trebuie sa mananci fara paine, sa te abtii de la mancaruri grase si bea apa inainte de masa, si multe exercitii fizice in fiecare zi. happy