| Sofia2003 a întrebat:

Te.as ruga sa ai putina rabdare ca sa citesti tot textul. Ma numesc Sofia si am o mare problema... Eu, in copilarie eram o fetita foarte slabuta. Cu cat am inaintat in varsta kilogramele au inceput sa se puna incetul cu incetul. De mult imi doresc sa slabesc insa aici intervine adevarata problema : Nu am voie sa tin vreo dieta stricta si mai exact fara carne, pentru ca doctorul mi.a spus ca cel mai bine pentru mine ar fi sa mananc carne fiind ca am foarte mare nevoie de proteine iar din domeniul sportului nu am voie sa alerg pentru ca nu sunt apta pentru asta, tot conform prescriptiei medicale. Asa ca as dori sa imi spuneti un mod prin care as putea sa scap de aceste kilograme in plus, in special din zona abdominala. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| mihai69 a răspuns:

Mult mers pe jos sau (mai bine) înot; carne foarte slabă - preferabil pește. Minimum de carbohidrați.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Citeste tot ce gasesti despre cetoza.

| doctorandus a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Da, da, dar daca nu e atenta la cetoza poate s-o ia cu Salvarea.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru doctorandus):

Eu i-am zis sa se informeze.
De la teorie la practica este cale lunga.
Renuntatul la dulciuri este mai dificil decat renuntatul la fumat.
Multi se simt rau doar daca se gandesc sa renunte.

| Pool77 a răspuns:

De ce trebuie sa renunti la carne?
Nu mai manca orez-paste-cartofi, faina alba si grasime.
Nu e musai fugitul, plimba-te cat mai mult ajuta la unele persoane mai mult decat o alergare de 10 minute