| ralucaaadobre8 a întrebat:

am si eu o intrebare in special pentru fete mai exact cele care se vopsesc sau se pricep in domeniul colorarii parului. parul meu este saten destul de deschis si vreau sa il duc intr o nuanta de roscat-visiniu. chestia e ca nu vreau sa il decolorez si o sa aplic direct vopsea. credeti ca o sa prinda? nuanta nu e nici una foarte deschisa nici prea inchisa. ????

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un amestec de culoare rosu + negru din tus de stampila (le gasesti ieftine, la papetarii).
Culoarea care-ti place o aplici.

| sweetys a răspuns:

Se prinde, dar probabil nu iti va iesi culoare dorita. O sa iasa un roscat super inchis sau ceva amestecatura.

| Ştefania1989 a răspuns:

Buna pe parul natural (nevopsit) se prinde culoarea foarte bine indiferent poate sa fie si blond insa iti recomand sa optezi pentru un saten cu suvite blonde adica ombre. Arata foarte bine la orice fata

| ralucaaadobre8 explică (pentru Ştefania1989):

Multumesc mult...dar. tin din vara sa ma fac nuanta astalaughing si acum am zis ca e momentul asa simt. am mai fost si ombre, am avut si suvite si stiu ca se vede super, dar vreau o schimbare mai altfelhappy mersi mullttt?

| Ştefania1989 a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Cu placere eu sunt bruneta si imi pare foarte rau ca am ales culoarea aceasta.Am vb la salon sa ma fac mai blonduta si aceasta procedura dura vreo 4luni adica 3sedinte cu diferenta intre ele de o luna chiar 2 plus ca pretul este costisitor in jur de 10mil

| ralucaaadobre8 explică (pentru Ştefania1989):

Intr-adevar, este mai mult de munca de la brunet la blondut, in fine, bafta! apropo mi-a iesit exact nuanta pe care o doream si imi place la maxim big grin