| Adorsafiucopil a întrebat:

Heii, as vrea sa-mi iau un lant cu bufnita ce-mi recomandati sa-mi iau, asa :
http://www.preciouslittlecats.ro/cumpara/lant-cu-pandant iv-bufnita-6036494
sau, asa :
http://www.okazii.ro/......-a56778101

Vreau pareri (de ce x si nu y).

9 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Mie imi plac amandoua dar depinde de tinuta la care vrei sa porti medalionul. Mai imi plac si astea
http://melimeloparis.ro/produse/cautare.html/cauta/bufnita si http://www.crownfashion.ro/catalog?q=bufnita

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Mie imi place foarte mult primul:d Mi se pare mult mai copilaresc, mai dulcehappy Al doilea este pentru cineva cu varsta peste 25 de ani sa zicem asa. Sper ca te-am ajutat!

| OnuOnulică a răspuns:

Varianta 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege prima varianta deoarece mi se pare mai colorat, mai sweet si mai stralucitoor big grin. Dar depinde ce iti place tie. Iti urez bafta! :*

| Ironicnαme a răspuns:

Varianta 1! Nu stiu, imi place mie.

| Raluuuca89 a răspuns:

Si daca ar fi sa aleg dintre cele doua pe al2-leabig grine mai de bun gust, parerea meabig grin

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

Primul pentru ca este mai iesit in evidenta! Nu vezi in fiecare zi pe strada persoane cu acest lantisor! Piatra aceea turquiz o poti asorta la multe haine! Nu neaparat turquiz! Cum ar fi:albastru, rosu, negru etc..Il poti purta si seara cu o rochie sau niste pantaloni cu talie inalta iar ziua cu pantaloni scurti/lungi/rochite colorate! Iar ochii bufnitei te ajuta la contrastul cu vestimentatia!

Doi pentru ca este mai masiv (iar, eu, din experienta mea, nu foarte mare, stiu ca bijuteriile masive sunt minunata cand le porti la un tricou/rochie finut/a!)si il poti asorta la mai multe decat pe primul! Aaa..in rest mi se pare destul de comun!

Parerea mea si strict a mea este:primul!

Te pup:*Nu uita:Alegerea depinde de tine!

| Dulcika50 a răspuns:

Eu zic varianta 1, nu stiu, e mai dragut, mai colorat...

| corinasweety17 a răspuns:

Buna!
Personal, primul mi se pare mai dragut; e mai colorat si dupa parerea mea asta il face sa iasa mai mult in evidenta si sa complimenteze frumos o tinuta. In plus, al doilea mi se pare destul de scump, si cred ca am vazut prin oras acelasi model la un pret mai bun.
Si mie imi plac mult bufnitele, si am adunat in timp o mica colectie cu accesorii de la meli Melo, Six sau de pe net. Sunt foarte mandra si de ultima achizitie, pe care am purtat-o non stop. Am luat-o de pe un blog, iti las un link daca vrei sa o vezi: http://gilded-feathers.blogspot.ro/......0-lei.html