| Dayuuum a întrebat:

Heii.
As vrea sa slabesc vreo 5 kg. Am 1, 71 si 68~69 de kg. Am incercat de multe ori sa slabesc sa ma apuc de sport sa mananc mai putin dar chiar nu am slabit. Am ramas la fel sau chiar m-am ingrasat -_-. As vrea sa slabesc la picioare, coapse si solduri. A, si nu mai zic ca atunci cand am vrut sa ma pun sa slabesc mama imi cumpara dulciuri sau pizza laughing. Oricum, acum sunt mai ambitioasa si chiar vreau sa slabesc. Macar 1 kg ~ 2 dar sa arat mai subtirica. Ma deranjeaza in principal picioarele. In rest e acceptabil. Ceea ce va cer este sa imi dati niste sfaturi (nu de pe net, ci din experienta voastra). Ce sa mananc la micul dejun? Si la scoala (invat de dupa-masa) ce as putea manca? Si seara? De obicei termin la ora 7 si nu pot manca mai devreme de ora 6 cina -.-. Spuneti-mi niste exercitii care sa fie eficiente. Nu ma puneti sa manac tot felul de fructe si legume scumpe si exotice sau pastile/ceaiuri happy. Astept sfaturile voastre! Dau funda :*.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. happy
Eu am slabit prosteste de cand am inceput liceul. Mancam o banana la 7 dimineata, la liceu imi luam o gustare ( gen covrigi, biscuiti ) ajungeam acasa pe la 3-4 si mai mancam o masa pe la 7-8. Asta costand in ceva mancare gatita.

Asa am slabit eu, cu o singura masa principala si multa apa. Cam 3 litrii pe zi.Cu cat mananci mai mult cu atat organismul o sa-ti ceara mai mult a doua zi. De exemplu eu in vara intr-o saptamana ajunsesem sa mananc zilnic cartofi prajiti si hamburger de vreo 4 ori pe zi.

Incearca sa mananci chestii care nu au multe calorii dar iti da o satietatie mare. De exemplu spanacul. Cel crud e delicios, dar alege-l pe cel baby, e cel mai bun. E ca salata doar ca are un gust mult mai bun.

Poti incerca sa mananci migdale sau nuci la scoala. Au o satietatie mai mare.

Ai putea sa treci pe carne de peste. Sa mananci somon seara. Sa renunti complet la prajeli.

Eu mergeam si pe jos zilnic, cam 40 de minute. Ori coboram cu o statie inainte de casa si mai faceam putina miscare.

Incearca sa mananci ou fiert de dimineata, nuci sau migdale la scoala si somon seara. Mai iti faci tu alternative, poti sa te uiti la ajutor vreau sa slabesc. happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimeni nu se ingrasa daca nu mananca exagerat. Incearca fara paine si nimic paste fainoase, fara prajeluri, fara cartofi, fara dulciuri, fara sucuri de orice fel din comert, iar ultima masa sa fie cu cel putin 3 ore inaintea orei de culcare. Orice exercitiu fizic iti este de ajutor, fara insa a exagera. Apa plata este foarte indicate, dar daca nu-ti place, poti bea apa minerala, dar las-o mai mult timp in pahar.

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Erata: in loc de indicate, indicata.

| Dayuuum explică (pentru neutrino):

Pai daca ar fi sa fac ceea ce mi-ai spus tu as slabi foarte mult. Nu am nevoie de asta. Nu trebuie sa tai direct orice grasime sau zahar din alimentatie. Nu este sanatos. Mai ales eu care ador mancarea laughing Oricum, iti multumesc :*

| neutrino a răspuns (pentru Dayuuum):

Poti manca linistita carne fripta si chiar mezeluri, salata clasica de rosii, dar nimeni nu poate slabi consumand zahar. Incearca 5 zile.

| cataioa603898 a răspuns:

Bună. Poţi incerca sa mananci mai mult dimineata, ceva mai consistent... Si seara sa incerci sa mananci ceva mai usor (sau poti sari peste masa) si sa faci sport, mult sport. Sa alergi sau alte exercitii cum ar fi :https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=U-XWhwwJ7dw Gasesti mai multe la recomandari. Daca faci exercitii din acestea de 2 ori pe zi, te va ajuta foarte mult. Sper ca e ceea ce-ti trebuie mi-e mi-a folosit :*