| TiniS a întrebat:

Cum pot sa scap de obiceiul dea-mi roade unghiile? Funda! :*

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Exista o solutie amara ce se da pe unghii dar nu stiu cum se numeste. Ti le poti face cu gel daca nu esti prea mica. Sper ca esti fata big grin

| Deleb a răspuns:

Eu sincer, am inceput sa le dau cu oja si nu mai imi placea sa le rod asa, si incetul cu incetul am scapat de obicei.

| Jipa95 a răspuns:

Pune-ti pe deget un inel antistres, la mine a functionat! happy

| SweetMinion a răspuns:

La inceput,pana iti cresc, da-le cu lac. Dupa ce cresc, da-le cu oja si cu un start de lac pentru primele saptamani ca sa fii sigura ca nu le rozi. O sa vezi, odata ce incepi sa ti le faci cu oja si le dai forma, o sa ti se faca mila de ele(sa le mai strici). In 3 luni maxim, daca faci cum ti-am zis, o sa scapi de obicei, nici nu iti vei seama ca ai scapat de el, va veni de la sine si la un moment dat vei ajunge sa te certi singura in momentul in care vrei sa le rozi.

| MotanulFelix a răspuns:

Roaga-ti prietenii sa-ti dea peste mana cand te vad ca-ti rozi unghiile.

| Fesnic_Raluca_1995 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=B4a8ZOabqx8
Chiar daca are titlul diferit te ajuta!