| Lya a întrebat:

Spuneti-mi un procedeu va rog, cu care sa ma scap de obiceiul de a roade unghiile. Am si eu acest obicei prost si imi doresc unghiile lungi. Voi ce spuneti? Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xonia a răspuns:

Cumparati un lac de unghii amar sau care sa miroase urat
Atunci nu ti le vei mai roadelaughing
Asa am facut si eu cateva zile si dupa nu mai aveam obiceiul de a le roade
fundita?

3 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

Si eu am avut acest obicei prost. din fericire am scapat de el pentru ca eu faceam acest lucru cand eram stresata sau cand ma plictiseam...stiu ca nu prea poti sa controlezi ce faci caci te obisnuiesti. cred ca daca nu merge sa iti tai unghiile...decat sa fie roase mai bine sa fie taiate!

| marius1986 a răspuns:

Incearca sa faci altceva ce poti pe moment cand iti rozi unghiile si gandeste-te ca vrei sa ai unghii mari.

| •·.·Glam·.·Girl·.·• a răspuns:

Lasa ca te ajut eu sa scapi de ticu asta ca doar stau aproape 8 ore pe zi cu tine in banca;. De te prind iti dau peste degete poate merge. xo