| ImYourFuckingNightmare a întrebat:

In primul rand, scuze de categorie, da' n-am postat-o la Adolescenti pentru ca acolo nu prea intra nimeni.
Asa... deci, eu, din pacate -_-, am obiceiul de imi roade unghiile :\. Ce sa fac ca sa scap de acest obicei? straight face

5 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Asta se imtampla de plictiseala sau din cauza stresului. Tre' sa-ti gasesti alta activitate: ia-ti un jojo, apuca-te de fumat (LOL) sau mai bine incearca sa-ti bandajezi unghiile (cum le avea uneori M. Jackson) pentru cateva zile, pana uiti de obiceiul asta.

| Twilight a răspuns:

Taie-le ca sa nu mai ai ce roade, iar cand o sa vrei sa ti le rozi vezi ca nu ai ce roade. Si tot facand asa o sa te obisnuiesti ca nu le ai, dar dupa ce te dezobisnuiesti, nu le mai tai (asta daca vrei tu) happy.

| ??????? a răspuns:

Si eu am acest obicei laughing.si chiar nu stiu ce sa fac sa scap de obiceiul asta. incearca totusi sa te abtii.

| PanaDeIdei a răspuns:

Buna. Si eu aveam acelasi obicei happy. Iti voi zice cum a mers la mine... odata am uitat sa mi le rod laughing da, nu stiu cum dar mi-au crescut mai mari. Si mi-a placut cum aratu unghiile lungi. Si am inceput sa le rod din ce in ce mai putin. Cand ma trezeam cu mana in gura ma duceam si imi taiam unghia cu foarfecuta. Uite sa iti zic cateva metode. Nu le-am incercat eu dar am inteles ca merg: freaca-ti unghiile cu ardei iute sau cu usturoi si sigur nu o sa le mai bagi in gura laughing. Sunt multe astfel de metode... sper sa te lasi pentru ca mai tasrziu o sa regreti :*

| SM_9305 a răspuns:

Taietile rolling on the floor