| CarmennnLove a întrebat:

Heii:d Ce sa imi iau in tabara? ( cea mai lunga si completa lista primeste funda big grin) ps. gen : periuta de dinti. demachiant etc laughing

21 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Documentele, tampoane, betisoare pentru urechi, crema de corp, crema pentru protectia solara ( sau pentru protectia impotriva ciupiturilor de tantari ), palarie ( sapca ), umbrela ( mica, pentru poseta ), medicamente ( in functie de problemele tale: dureri de cap, rau de autocar, durere de burta, etc.), sapun, gel de dus ( sampon ), prosoape, perie de par ( si alte accesorii ), papuci de casa, pix + carnetel, carti de joc ( sau table, sah, racheta de tenis, o minge ), parfumul, servetele nazale, servetele umede, haine cat mai sport + ceva elegant, ochelari de soare.

| Fllorentina a răspuns:

Pfff pai depinde cat stai love struck
ai puta sa iti iei asa:

- haine multe cat cuprinde
- incaltaminte necesara
- costum de baie
- placa sau ondulator
- fixativ / spuma
- clame, agrafe miki mari
- machiaj
- demachiant
- bani
- aparat foto
- telefon
- incarcator telefon
- crema de maini ( cum ii soare piele se dezhidrateaza destul de redepe)
- periuta de dinti
- pasta de dinti
- samponul tau
- balsamul tau
- prosopul tau
- bigul tau / crema epilatorie /aparat tot al tau
- un lac de unghii si acetona in caz ca le ai fakute si vreuna dintre ea se decojeste. Ii najpa sa fie una facuta si una nu.
- ceva haine mai frumoasa daca mergetzi si pe la club/disko / petrecere in aer liber/ exista multe, iar la insistenta tineretului :d pfff
- parfum
- ochelari de soare
- accesorii
- BANIIIIII mai bine mai multi decat mai putin si sa te pauki sa ceri de la unul sau altul
- o carte de citit in caz ca iti placelaughing
- lanterna
- mp3/mp4
Si restul iti poti d seama si tu atunci cand iti faci bagajul :d

Depinde unde mergi :d

distractie placuta:*

| hgfdsa a răspuns:

-perie/pasta dinti
-prosopel
-portfard+machiaje,fdt cu spf ridicat(ca e vara),rimel,ruj/gloss, un creion deramtograf, blush
-demachiant
-lotiune tonica
-crema hidratanta
-gel de dus
-sampon
-perie
-placa de intins par/drot
-un rucsacel practic
-ochelari soare
-carti de joc/monopoli
-pijamale
-cateva tricouri/maieuri
-blugi scurti sau 3/4
-tenesi
-balerini(daca faceti discoteca sau ceva)
-rochita(in caz de discoteca)
-palarie/sapca
-lotiune de plaja
-cateva accesorii
-parfum
-revista
-deodorant
-medicamente
-camera de fotografiat
-telefon
-tampoane
-sapun
-portofel
-buletin
-pijamale
-o carte
-o geaca
-umbrela
-elastice
-oje
-incarcator telefon
-big/crema depilatoare
-dischete demacheante
-lanterna/fluier(in caz ca te pierzi)
-slapi

| midnight a răspuns:

Periutza de dinti,demachiante,pasta de dinti,un pachet d-ala mic de servetzele,al doilea pachet d-ala mic de servetzele in caz ca se termina primul happy

,creion de ochi,rimel,glos,serbetzele demacheante,servetzele umede,un sapun,un prosop,un fond de ten micut in cazul unui cos dezastru,tampoane,un sampon de par daca tabara-i mai lunga

carti de joc,macao,monopoli mic:jocuri

o bluza cu maneca lunga, a doua bluza cu maneca lunga in caz in care prima patzeste ceva, vreo 3 tricouri,un maieu,o bustiera,un blug lung, colanti/pantaloni de trening lungi, colanti/pantaloni de trening scurtzi sau 3sferturi,o pijama,un prosop,o rochita,chiloti(cate zile atatzia chiloti),sosete(aceeasi regula ca si la chiloti)...ce mai e...o geaca,un costum de baie(depinde de destinatie),un hanorac

niste papuci,niste adidasi de vreme rea, niste sandale/tenisi de vreme buna

in geanta ta de mana trebuie sa ai:o sticla de apa(mica), 2/3 senwich-uri(depinde cat de mancacioasa esti),un pachet de servetzele uscate,un pachet de servetzele umede, telefonul cu casti, mp3/mp4 (optional),carti de joc,un pix,un carnet,un deo,bani, cleme de par, pieptan

cred ca asta e tot...am zis ochelari de soare?

| TheFreak9 a răspuns:

Pai...tampoane(crede-ma asteea-s pe primul locbig grin),niste sanwichuri sau bani sau amandouabig grin,mancare de tot felul,borseta,placa de par,spuma de par, fixativ, mp4 sau mp4, laptop,ursuletu cu care vrei sa dormi(in caz ca esti virgina si vrei sa ramai asa),sprai,parfum,gel de dus,ruj de buze,rimel,fond de ten, crema, umbrelabig grin si atat!

| TheFreak9 a răspuns:

Fundita:*?

| becka133 a răspuns:

1.haine
2.prosoape
3.pasta de dinti
4.periuta
5.fond de ten
6.demachiant
7.luciu de buze
8.rimel
9.creion de ochi
10. ochelari de soare
11.telefon
12.camera de filmat
13.o sticla de apa in caz de urgenta big grin
14.plasturi
15.deodorant
16.un spray sau parfum
17.servetele umede si uscate
18.o cutie de nurofen big grin
19. dischete demachiante
20.baterii pentru camera
21. portofel
22.bani

sper ca te-am ajutat :X :*

FuNdItZzA?

| Andreeaa29 a răspuns:

Toaleee cat cuprinde
Costum de baie daca mergi la mare
Accesorii
Periuta de dinti,sapun,pasta, absorbante [daca ai nevoie]
Ochelari de soare
Prosop,patura.
telefon,
elastice, clame, oja

| oanyyy a răspuns:

-Periutza de dinti
-Pasta
-Apa de gura
-Hainelaughing
-Demachiant
-Machiaj
-Accesorii(sa nu fie multe,ca sa nu le pierzi)
-Costum de baie(daca e cazul)
-Cort
-Sac de dormit
-Ochelari de soare
-prosop pentru plaja, pentru baie
-Jocuri(2, 3)
-Sandale, Slapi sau Balerini
-Telefon
-incarcator
-Medicamente
-Bandaj
-Tenisi
-Pufuri de par
-Mini-ruxac
-Lanterna
-Pelerina de ploaie
-un caiet de poezii daca esti amatoare de asa ceva
-portofel
-parfum
-apa
-deodorant
-Spray de tantari
-O galeata(in caz ca ai nevoie de apa pentru mancare)
-Senvisuri
-Servetele umede
-Aparat foto si camera cu tot cu incarcatoare
-Sapun
-Lenjerie intima
-Papuci
-Pastile de rau de masina
-MP3
-Şevalet pentru pictat
+Acuarele
-Reviste
-Slapi
-cREMA DE SOARE
-Sampon
-Palarie de soare
-Laptop
-Lenjerie pentru pat
-pIJAMALE
-Pieptan, Perie
-Halat de baie
-bATISTA
-Role
-Skate-board
-5 RACHETE de TENIS
-1 Top de hartie si 3 pixuri(in caz ca le pierzi)
-Creion
-Penar
-Foarfeca(sa fie in penar)
Pam-Pam!
Funda?

| Dana a răspuns:

Pai eu zic:
1.haine
2.laptop
3.periuta de dinti
4.pasta de dinti
5.lanterna
6.reviste/
7.farduri
8.demachiant
9.telefon
10.aparat foto
11.placa de par
12. feon
13.accesorii de par
14. oglinda
15.perie
16.sampon
17.sapun
18.fixativ
19.cerccei
20.bratari
21.lanturi
22.ochelari de soare
23.prosop/prosoape
24.incercator pentru. telefon
25.o gentutza
26.carti de joc/remmy/monopoly/etc
27.palete
28.o mingie
29.mp3(sau ceva sa asculti muzica)
30.bani
si cam atat
P.S. nu am pus in ordinea importantei!
Sper ca te-am ajutat
O seara placuta si distractie placuta!
PA:*

| PetLover a răspuns:

NECESAR MATERIALE

Copie certificat
naştere
adeverinta medicala

Bocanci/adidasi munte -1
Pantofi -1
Adidasi -1
Papuci baie –1
Pantaloni -3
Tricouri m.lunga -7
Tricouri m.scurta -7
Haina de vant(ploaie)-1
Pulovar/hanorac – 3
Treining -1
Tricou sport -7
Pantalon scurt sp. – 2
Sapca –1
Halat baie – 1
Pijamale vr. -1

Chiloti -10
Maieuri -3
Sosete vara – 10
Fes –1
Esarfa -2
Prosoape – 1(mare+mic)
Sac rufe -1

CARTI

Beletristica
Ia-ţi ce-ţi place să citeşti în timpul liber

Pasta dinti -1
Periuta dinti – 1
Gel dus – 1
Deodorant – 1
Crema fata – 1
Trusa de unghii-1
Servetele umede – 1 (pachet mare)
Savoniera – 1
Sapun – 1
Pieptene -1
Oglinda – 1
Servetela nazale-5
Hartie igienica-1
Crema cosuri-1
Dischete fata Set lingura, furculita, cuţit
Baterii ap foto
Foarfece – 1
Ata+ace
Nasturi
Ochelari soare
Superglue -1
Lanterna: mare/mica
Telefon
Inc.tf.
Carnetel -1
Pixuri -2
Creioane
Radiera
Ascutitoare -1
Stick
Bixtonim / Olynth
Fervex
Solutie tintari
Plasture cu rivanol
Aspirina
Paracetamol sinus
Antidiareice
Gasex (greata)
Decasept
Fese elastice
Genunchere
Kanamicina

| AngelAnime11 a răspuns:

Perie de dinti Perie de pieptanat
Pasta de dinti
Sapun Sampon (pliculete)
Prosop de cap
Prosop de corp
prosop de sters pe maini
haine cat mai lejere. Pantaloni scurti tricouri largute sau rochii mai confortabile(depinde de tabara munte/mare)
Machiaj, nu.E mai frunmoasa naturaletea.
2 perechi de papuci slapi si adidasi/tenisi
prinzatoare de par,elastice,clame
-costum de baie daca e cazul
-bani
-genti pentru bagaj
-tricouri, maieuri, pijama,pantaloni
-trusa de machiaj
-periuta de dinti,sapun,sampon,gel de dus, pasta de dinti
-ochelari de soare
-cercei,bratari,coliere
-sandale,slapi sau balerini
-jocuri(carti, remi, monopoli etc ce ai tu)
-telefon ( cu incarcator si credit + o cartela de rezerva)
-hartie pix pentru oric eventualitatea
-parfum
-prosop de baie, patura pentru plaja daca e cazul
-pungi pentru voma daca e cazul
-un mini ruxac in caz ca mergi undeva mai departe de tabara
- o revista, carte in caz ca te plictisesti si nu ai ce face

| lolly a răspuns:

-prinzatoare de par,elastice,clame
-costum de baie daca e cazul
-bani
-genti pentru bagajlaughing
-tricouri, maieuri, pijama,pantaloni
-trusa de machiaj
-periuta de dinti,sapun,sampon,gel de dus, pasta de dinti
-ochelari de soare
-cercei,bratari,coliere
-sandale,slapi sau balerini
-jocuri(carti, remi, monopoli etc ce ai tu)
-telefon ( cu incarcator si credit + o cartela de rezerva)
-hartie pix pentru oric eventualitatea
-parfum
-prosop de baie, patura pentru plaja daca e cazul
-pungi pentru voma daca e cazul
-un mini ruxac in caz ca mergi undeva mai departe de tabara
- o revista, carte in caz ca te plictisesti si nu ai ce face
Cam atat big grin daca hotarasti sa le iei pe toate sper ca ai unde sa le bagilaughing fundita?smug

| Georgiaanaa123 a răspuns:

Ti iei la tine asa: (asta mi-am luat eu)
-periuta de dinti
-pasta de dinti
-prosoape
-sapun
-pijamale
-alte haine
-papuci de casa
-adidas
-lenjerie intima
-o vestimentatie de club(o sa mergeti seara la club)
-niste sandvisuri, apa
etc,
te descurci tuhappy
sa ne spui cum a fost!

| florentina_9904 a răspuns:

Asa sa vedem Un cort, un sac de dormit, o folie pentru cort, o lanternă, pelerină de ploaie,.o farfurie, o furculiţă, o lingură şi o cană, săpun, periuţă de dinţi şi prosop, haine de munte, bani pentru transport, legitimaţie / carnet de student sau elev pentru reducere, Biblie şi caiet pentru devoţional, gustări extra meniu... FUNDA?

| AlexDF a răspuns:

Actele - pasaport, asigurari, bilet avion, buletin, permis, voucher-date contact hotel, carte verde, credit cardul si banii cash, harta si/sau directiile printate exact pana la destinatie. apoi camera foto si de filmat, incarcator telefon. restul e bagajul care de regula e facut cu cateva ore inainte si cuprinde diferite lucruri care in caz ca sunt uitate acasa pot fi usor inlocuite cu altele noi.
Costum de baie, prosop, lotiune de plaja MUSAI, crema hidratanta, gel de dus.pantaloni scurti, un tricou/2...o camasa/2... eventual o rochita.chestii din astea

| teodora_7834 a răspuns:

Eu de exemplu daca merg intr-o tabara o sa iau asa: 3 perechi de pantaloni, 5 bluze(dintre care un tricou), 3 perechi de papuci, daca e cazul un hanorac sau geaca(subtire si/sau mai groasa) si altele precum...periuta de dinti,piaptanul,fardurile(cele care stiu ca o sa le folosesc), deodorantul, parfumul etc si mancare...:-D sper ca ti-am fost de folos :-P kiss (p.s:depinde de vreme:daca e frig sau cald)

| Imstrong a răspuns:

Heii laughing
Stiu ca e din 2011 întrebarea.dar poate mai ajuta pe careva
Si eu ma duc peste o lună în tabără si imi iau asa :

Igiena : pasta si periuta de dinti
Perie de păr
Servetele demachiante
Servetele umede si uscate
Un gel de duş micuţ, nu îmi iau sampon ca stau doar 2 zile
Deodorant

Beauty : fond de ten, corector, rimel, balsam de buze, luciu de buze, ulei de păr, crema de mâini, crema de faţă, parfum si placa de păr.

Pijamale normal, lenjerie intimă, si inca o bluza si o pereche de pantaloni.
Si eventual o bluza de trening daca se face frig spre seara.

Si chestii pe care nu le pot uita: medicamente (de cap, de rău pe autocar ) niste plasturi pentru orice eventualitate laughing încărcător si acumulator pentru telefon. castile, portofelul cu bani si evident telefonul laughing încărcat normal. Si mâncare, o sticlă mare de apa si una de suc, cola cat cuprinde, energizant, guma orbit, sandwich-uri.
Cam astea.

| Stefutza a răspuns:

Ia`ti ce crezi tu ca ai nevoie... Nu te lasa influentata de altii laughing... happy

| copchil a răspuns:

Bună! Şi eu o să plec peste două săptămâni în tabără şi deja mi-am făcut lista cu ce să îmi iau cu mine. De obicei când plec în vacanțe sau în tabere îmi iau toată casa cu mine şi de fiecare folosesc toate lucrurile cărate. Deci cam asta mi.am luat eu :

♧În primul rând îți trebuie un geamantan mare, o gentuță pentru lucruri de igienă, un rucsăcel mic pe care să îl iei cu tine în maşină şi câteva pungi mai mari în caz că vei avea nevoie (noi anul trecut în tabără aveam un coş prea mic de gunoi şi nu venea cineva ca să îl golească şi am folosit o punga

| AndreeaRoxana56 a răspuns:

Si eu merg intr-o tabara!