| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi o lista cu cele necesare pentru luat intr-o tabara. Cea mai completa lista primeste Funda!:X

14 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna!
-Haine (depinde cat de mult stai atat de multe haine sa iti iei pentru o saptamana cam 10 tricouri, 5 perechi de pantaloni )
-Incaltaminte(cam 3 perechi de tenisi sau adidasi, o pereche de slapi )
-Cosmetice (sampon, gel de dus, pasta de dinti, periuta, DEODORANT si ce iti mai trebuie tie de ex : o crema cu [,] care te dai dimineata etc. )
-Diverse ( o unghera, un carnetel si un pix nu stii cand iti trebuie, telefon, mp3, orice crezi ca este necesar )
Pe langa toate astea nu uita sa iti iei cheful de distractie laughing...

| EmilyCollins a răspuns:

IGIENA
sapun
prosop ( 2 prosoape mai mari si unu mic )
sampon
pasta de dinti
periuta de dinti
crema de corp si chiteva sticle de apa (chind am fost eu la tabara nu dadeau apa)

Frumusete (nu stiam cum sa numesc altfel)

Machiajuri-Fard,Fond de ten, Luciu de buze, PArfum, Deodorant, etc.
Clame de par
Elastice
Ochelari de soare
Spray pentru vopsit parul`( e unu orkide se ia la prima spalare si e super in tabara)
Bratari
Lantisoare
Inele

Alte indispensabile

Pastile de rau de masina
Bandaje
Reviste pentru plictiseala
Mp3

si multe haine si incaltaminte... sper ca te-am ajutat FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ma duc in tabara! Deaceea iti rasp din placere decat pentru. fundita.
Deci:
1.Prosop
2.Umbrela
3.Pasta de dinti.
4.La haine daca te duci la munte ia-ti o pelerina,un hanorac,o bluza mai grosuta, (s-ar putea sa fie mai rece),dar ia-ti si haine normale(adidasi neaparat,mai ales daca faci drumeti). Daca e la mare costumul de baie,ochelari de soare, palarie, haine normale de vara.
5.Pt tabara la mare:Crema de soare neaparat!
6. Aparat foto(sa faci poze la peisaje si poze cu prieteni), daca ai o gentuta pe care s-o porti cu tine si sa fi sigur/a ca nu ti-l fura nimeni(si daca te lasa parinti).
7. Ceva maruntis pentru cate o gustare (daca ai magazin langa tabara).
8.O lamaie daca ai greata pe masina.
9.Niste sandwichuri pana ajungi in tabara.

| adina02 a răspuns:

Un felinar,un sac de dormit,o lanterna,bateri,pijamale,multe haine de scimb,ceva ce te relaxeaza,telefonul mobil,o poza cu familia,lucrurile preferate,jurnalul tau,dopuri pentru urechi,leptepul daca il l,aparatul de fotografiat, pastile pentru rau de masina, o poza cu iubitul tau si cam atat.

| OaNaDouaPuncteIcs a răspuns:

Vezi ca ti-am lasat o lista!

| OaNaDouaPuncteIcs a răspuns:

Paiiiii,uite:

Valizelaughing
Haine
3 perechi pantaloni scurti
3 perechi pantaloni lungi
3 perechi pantaloni 3 sferturi
10 tricouri
3 maieuri
3 bluze cu maneca lunga
costum de baie(daca e cazul)
MP3
MP4
I-POD
telefon incarcator
cartele pentru tel
aparat foto
incarcator aparat foto
Periuta de dinti
pasta de dinti
pieptene
perie
Pufuri de par
clame
bigudiuri
skate-board
tenesi
sandale
adidasi
pelerina de ploaie
palarie
sapca
role
nurofen,amoxicilina, pastile de rau de masina, etc...
pahar de baut
accesorii(nu prea multe ca sa nu le pierzi)
carnetel de notite/desen
un top de foi
5 pixuri
penar
forfecutza(in penar ca sa nu te tai cumva)
Apa pentru drum
Mancare
Bani
Portofel
Carnetel de poezii
Patura/pled/cersaf
Laptop
Bloc de desen
Acuarele
Pahar pentru pictat
Panza de pus culorile pe ea
Material(daca iti place sa croiesti)
Ac(vreo 6, 7)
Ata(3, 4 papiote)
Minge de baschet,volei,handbal,fotbal, etc...
Ochelari de soare
Trusa de prim ajutor(doamne ferste cazi si te lovesti)
Reviste pentru drum
Album foto(in caz ca te plicisesti si vrei sa vezi poze cu familia)
Rebusurilaughing
Ceas de mana
Atat imi vine in minte
Pa, pa si distractie placuta in tabara!

| gabriella_2666 a răspuns:

Si eu plec curand into tabara si cred ca ti-ar trebui:
-haine de schimb
-periuta, pasata de dinti si celelalte obieste de ingrijirea personala
-pungi (in caz ca ai rau de masina)
-o lamaie(pentru drum iti ia grata)
-aparat foto
telefon cu incarcator
bani de buzunar
mancare de consumat pe drum
papuci de casa
o sapca
si daca ai masa si transportu si cazarea nu cred ca iti mai tb multe sau poate am mai omis ceva totusi asta e in mare sper sa te ajute

| Gingerr00 a răspuns:

Pai eu cred ca asteathinking :
1.rimel
2.creionu`
3.aparatu` de fotografiat
4.parfumul [ doar o sa fie niste baietii pe acoloosmug ]
5.sutienu`
6.ochelarii de soare b-). dar nu orice smug *
7.deodorant
8.fond de ten
9.o crema buna care o ai thinking
10.Mp3
11.reviste xD
12.pasta de dinti
13.periuta de dinti
14.BANII!
15.ceva de prins parul` in caz de extremethinking
16.sapunu`
17.gel de dus
18.sampon
19.un inel draguuthappy
20. bratariii. love struck
Scuze ordinea.:*... sper ca te-am ajutat! Funda pls:*:*

| alinutza62 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti iei ce crezi tu ca iti va folosii in tabara

| SecretKiss_6821 a răspuns:

Si eu merg in tabara! yey! uite cam ce imi iau eu: haine: vreo 2, 3 perechi pantaloni lungi,(poate o sa fie frig. depinde unde mergi, eu merg la piatra neamt), tot atatia pantaloni scurti si 1 sau doua de trei sferturi, tricouri (mai multe, eu stiu, poate le murdaresti), hanorac( vreo 2), sosete( eu mi-am luat tabara trecuta cate o pereche pentru fiecare zi, sau cu una in plus), lenjerie intima big grin, costum de baie, (poate va duce la piscina, eu nu il uit niciodata big grin), adidasi(tenesi) sandale si papuci... Lucruri: lanterna, mancare pe drum(de preferat sandvisuri), niste dulciuri dar fara crema pentru ca se topesc( daca vrei), hartie igienica, servetele uscate si umede, bani de buzunar si cel mai important: ustensile pentru farse laughingex, machiaj, ruj, fixativ, sprei colorat... (daca vrei) e foarte distractiv! Ok, sper ca ti-am fost de ajutor. Numai bine si distractie placuta in tabara!

| Elenna237 a răspuns:

Lucruri de igiena, haine, papuci, ghiozdan

| codruuSmilee a răspuns:

Pai heii[prima data].Eu sunt cercets si asi putea sa-ti spun multe.
Pai sa incep:
1.Lanterna
2.Cort[depinde,daca stai afara]
3.Briceag
4.Mancare[daca stai undeva, in natura]
5.Sapca,ochelari[daca e cald]
6.O gentuta cu lucruri de"Prim Ajutor"
7.Bocanci[daca mergi prin locuri abrupte]
8. Busola
9.Sac de dormit
10.Pelerina de ploaie[in caz ca ploua]
-Cam atata. Sper sa iti fie de folorkiss.Te pup

| Kisa1 a răspuns:

1pasta si perie de dinti
2prosoape(cam 3)
3sampun si sapun
4pieptene
5clampe pentru par
6bijuterii
7haine
8incaltaminte
9lenjerie
10costum sportiv
11ciorapi
12halat
13ochelari
14cosmetica

Sper ca team ajutat.Cred ca este de ajuns.