| xgeanina a întrebat:

De aprox. vreo luna imi cade foarte mult par. Daca imi pun mana in par gasesc in mana vreo 2 fire de par si cand ma pieptan imi cade un pumn de par :-ss. Si mi s-a rarit parul`... Ce sa fac in cazul asta? Si de la ce o fi?

Răspuns Câştigător
| Anname a răspuns:

Probabil lipsa de calciu.sau iti faci prea multe griji;) ( depresie). Poi iti poti cumpara cateva tratamente pentru par sau daca este din cauza calciului, gasesti in magazine niste tubulete in care se gaseste calciu ( se dizolva in apa) http://www.fashionandbeauty.ro/pictures/article_33277.jpg

8 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Nu mai folosi placa de par, ondulatorul.Nu te usca cu foehnul mai bine lasa parul sa se usuce de la sine.Nu folosi prea mult fixativ,gel,spuma de par,ceara de par, prea multe produse de par.
Incearca sa iti mai prinzi parul, sa il tii si desfacut.Foloseste pieptan, nu perie.

| Lacoste a răspuns:

Ar trebui sa iei niste vitamine.

| Veroniquest a răspuns:

Si mie mi se intampla asta, eu zic ca de la coada prinsa strans si sus.cu diferite elastice tarisad...asa ca incerc a nu mai prind asa strans, si mi mult coafuri simple, coada impletita mai ales...ca nu necesita sa pui elasticul direct pe caphappy

| xgeanina explică:

Nu sunt vopsita. Si niciodata nu am folosit placa si rareori folosesc ondulatorul. Si nici spuma, fixativ sau gel nu folosesc

| xgeanina explică:

P.S. Nu imi prind parul, il las liber

| AlexandruGabriel a răspuns:

Esti vopsita? Daca da inseamna ca ti-ai ars parul sau vopseaua care ai folosit-o a continut otravuri care ti-au otravit radacina parului, in cazul asta nu-ti ramane decat sa iti faci o detoxifiere a organismului si in acelasi timp o masca dupa spalarea cu un sampon moale [de preferat de copii] cu un galbenus de ou, o banana si o lingura de ulei de masline, iar apa sa nu fie foarte calda. Daca nu vei reusii nici asa incearca si tunde din varfuri si spala-te cu ceai de coada-soricelului + musecel in cazul in care parul tau natural e blond sau + coaja rosie de ceapa veche daca esti roscata[natural] sau daca esti bruneta natural, cu coaja de la nuca veche.

| Deliiiaaa a răspuns:

Poti sa iti cumperi de la plafar un tonic capilar asa se numeste.Si cand te clatesti pe par nu mai folosesti sampon.

| Endrwger a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te duci la un specialist