| IrynutzaBlondutza a întrebat:

Heii! Fetele cum m-as putea imbraca la scoala dar ceva alb in sus de ex:un tricou orice culoare cu camasa alba peste. Daca mai stiti voi o combinatie spuneti va rog.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Voi fetele, unele intrebati asa "hey fetelor" sau "intrebare pentru fete". Dar gandeste-te, ca nu fetele trebuie sa zica "iaute ba ce bunaciune" ci baietii;) asa ca mai bine ne-ai intreba pe noi.
Uite, o tinuta care pe mine m-ar scoate din minti, ar fi pantalonii de stofa, camasa alba, scoasa din pantaloni, normal, o cravata rosie peste ea, poate si o haina de stofa peste, si esti si imbracata regulamentar pentru scoala, plus ca arati ca o mica "rebela", si daca adaugi si o coafura frumoasa, praf ii faci pe toti, da aici vine problema, ca la matematica si la aranjarea parului sunt la fel de destept. P.s-la mate daca iau mai mult de 6 dau chef, asa ca iti dai seama:))
Uite de ex, iti dau o poza, uitete la fata din stanga. Tu in loc sa-ti pui bluza asa, iti iei o camasa decenta, peste o cravata, si niste blugi negri sau pantaloni de stofa, si o cravata nu neaparat rosie, cum vrei tu.
http://pitipoance.info/wp-content/uploads/2009/03/otr.jpg
p.s-sa nu iti iei tricou sa faci ca alea 2, ca o sa zica multi "iaute ce fufa"

2 răspunsuri:
| Keyna a răspuns:

Pantalonii trebuie sa fie negrii?
Oricum:
-1. poti incerca sa-ti bagi camasa in pantaloni, si cu o curea draguta.Iti poti lasa parul desprins sau legat intr-o coada sus.In picioare:cizme, ghete, pantofi...(eu asortez pantofii la culoarea curelei).
-2.iti poti lua un tricou colorat, iar camasa sa o innozi (daca va da voie, sau daca nu, in pauze) bluza colorata ti-o poti baga sau nu in pantaloni. Eu as opta pentru incaltari albe daca incerci combinatia asta(ai tricoul colorat+blugi negrii+ camasa alba).
3.un pulover alb, lung( http://www.google.ro/......tp?/imgres )ceva de genul.Un lantisor finut.
4.Sunt multe combinatii, incerca acasa sa experimentezi si vezi ce iese.
Eu am incercat combinatiile astea, asa ca nu le scot din cine stie ce revista de moda. Depinde acum si de stiul tau, ce iti place si ce nu.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Albul este non culoare, deci merge combinat cu absolut orice.iti poti lua ce tricou vrei tu.