| Asdffd a întrebat:

Heii! Fetelor cum sa te imbraci mai emo?

Adica nu sa te machiezi sau sa te imbraci numa in negru...

Dau FunditSa!

11 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

In afara de smillie toti ii ziceti de scene. Vad ce idei aveti despre emo.

| Asdffd explică:

@Diana nu vreau sa fiu pitzi tongue

| Fury a răspuns:

@fox ce ai sugerat tu seamana mai mult cu stilul scene, nu emo in nici un caz. Emo au parul simplu negru cu breton pe o parte (la fete) si se imbraca mai mult in negru...la ei conteaza mai mult sentimentele de tristete, depresie etc. nu atitudinea...

| MsGossier a răspuns:

Salut
o sati zic si eu ce stiu despre acest stil

Garderoba)
- blugi (pana sau mulati, cat mai stramti, dar neaparat negri)
- tricouri (foarte stranse pe tine, neaparat cu un craniu, inima sau dracusor)
- skateri (pentru ca esti prea non-conformist pentru pantof)
- geanta (neaparat diagonala, d'aia de postas, )

Accesorii
- insigne (multe, mari, mici, colorate, negre, rotunde, patrate, etc.)
- sireturi (intotdeauna diferite pe fiecare skater)
- bratari (nu conteaza cate sau de care, doar sa fie multe si toate pe aceeasi mana, )

Machiajul(Cu creion poti sa te dai si pe pleoapa, si dedesubt, si intre ochi)

ee si cam atit stiu =*

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Niciunu d'aici nu ati nimerit stilul emo cu adevarat.nu as putea defini stilul emo.e...ceva.non-comformist.dar nici chiar asa. Uite eu iau din dulap orice haine apuc si toti imi spun ca de ce ma imbrac ca si o Emo Kid. Dar mie nu mi se pare ca ma imbrac ca o emo

| tputputpux3 a răspuns:

Roz si negru

| Boniboon a răspuns:

Emo nu inseamna haine negre neaparat.Incearca niste pantofi cu patforma foarte inalta, [la noi nu prea nu gasesc on the phone, niste colanti rupti laughing, nu stiu, niste haine extravagante, ciudate happy.

| Diana7383 a răspuns:

Neasortat
colorat
gen "pitzi"
:*

| xxpixelchickxx a răspuns:

Pai atitudinea...gen loner...

| nuttie a răspuns:

Pai poti sa iti iei o pereche de blugi stretch.sau o fusta.si tricoul sa fie sadic.adica mno cu capete de moortsi sau cu ceva formatii emo.si cam atat.restul vine de la sine.si nu trebuie neaparat, dar coafura face toata imaginea de emowinkinguitate pe net. sper ca am fost de folosbig grin

| fox_5674 a răspuns:

Parul conteaza la emo
adica nu trebuie sal ai in ochi dar trebuie sa ai o freza mai 'ciufulita' si daca doresti suvite colorate
la haine. audrey kitching e experta. mult roz amestecat cu negru
sau albastru si verde in dungi sau in carouri. la papuci.nu am prea vazut emo pe tocuri dar daca vrei sa fii eleganta si cu tocuri poti face senzatie fiind emo
machiajul.ar fii ochii conturati bine cu negru sau mov. buzele de obicei in culori deschise
aa si nu uita de atitudinewinking
good luck!