| Patrăţel a întrebat:

Heii girls! mi-am cumparat de curand un rimel waterproof, imi place foarte mult dar stau destul de mult sa-l curat, si pe deasupra am auzit ca mai cad si genele de la el, nu stiu ce demachiant sa iau, sau cateva tipsuri pentru. al curata mai usor. mi-e si frica sa-l folosesc sa ma trezesc ca raman cu cateva gene, voi folositi astfel de produse?

5 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Se ia ffff usor cu lapte rece sau cu putin ulei jhonson, ai mare grija sa nu iti intre ulei in ochi ca ti se vor irita.

| FlorenceVi a răspuns:

Mda. de fapt niciun rimel nu-i bun pentru gene, fiindca le rareste si le subtiaza. Ti-as recomanda pentru demachiere o lotiune dermachianta de la AVON, 3 in 1 ClearSkin. Eu folosesc de mult timp si nu am probleme la indepartarea machiajului. Este 3 in 1, adica lotiune demachianta, lotiune hidratanta si tonica. Este Dumnezeu pe Pamant, crede-ma! :X Sper ca ti-am fost de folos happy

| cathwoman a răspuns:

Eu iti recomand sa nu mai folosesti rimelul ala pentru ca in mod normal nu trebuie sa stai sa-l curesti! mai bine ia-ti altceva de exemplu de la avon sau oriflame care nu sunt nici scumpe si sunt ff bunetongue

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

De la toate rimelurile ramai fara gene! nu conteaza daca e sau nu waterproof. iar daca nu mergi la piscina machiata n-ai de ce sa iti iei un rimel rezistent la apa. adica: foloseste rimelul waterproof doar atunci cand e nevoie. iar pentru un demachiant bun du-te la o farmacie (iti recomand sensiblu ) si intreaba de un astfel de demachiant. eu am unul de la oxyance si st foarte multumita de el.

| dullcat a răspuns:

Uleiurile sunt foarte multe pentru a indeparta machiajul. Incearca ulei de masline sau jojoba, sau chiar de floarea soarelui.Incepe cu putin, nu trebuie deloc mult.Cauta sa fie presate la rece, nu rafinate.
Pentru gene poti incerca chiar ulei de ricin, este un ingredient care, chipurile, stimuleaza cresterea.