| Kătă098 a întrebat:

Heii! Mi-am facut prin decembrie breton si nu-mi place cum imi sta.
Ce as putea face ca sa-mi creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
| bbnnmm a răspuns:

Poți încerca șampoane pentru accelerarea creșterii părului: Alpecin (pe care l-am încercat și e foarte bun), Parusan, Recupar, Plantur, Gerovital. Mai poți folosi uleiuri, care stimulează creșterea părului: ulei de argan, ulei de jojoba, ulei de avocado, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de ricin (e bine să fie puțin călduțe atunci când le aplici pe păr pentru a pătrunde mai eficient în scalp și le poți lăsa cât timp vrei tu); vitamine: vitamina A, vitamina E, etc. sau fiole pentru păr. Mai poți prepara măști: cu ou, cu miere, avocado, argilă, zeamă de ceapă, aloe vera, urzică. Caută detalii pe internet despre cum se prepară fiecare și cum le poți combina - sunt sute de combinații - și alege-le pe cele care se potrivesc părului tău. Totuși, trebuie să găsești șamponul și tratamentele potrivite pentru tipul tău de păr ca să ai rezultate. Îți mai recomand aceste sfaturi: să nu folosești apă fierbinte deoarece afectează firul de păr; să nu folosești prea multe sau prea des produse de styling; să nu folosești prea des sau prea mult uscătorul/placa/ondulatorul, iar atunci când folosești să utilizezi și protecție termică; să nu speli părul prea des, de 2-3 ori pe săptămână ar fi ideal. Multă sănătate!

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Sampoane speciale de crestere a parului sau incearca cu ulei de ricin

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu te spala des pe cap ca sa iti fie unsuros happy ajuta

| ℓαυяα a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi: https://www.google.ro/......94963/amp/

| Andreeush a răspuns:

Nu prea ai ce să faci.
Trebuie să aștepți, părul îți va crește singur.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tunde-te periuta si asteapta 35-40 de zile sa creasca din nou acum depinde si de organismul tau cat de repede creste parul.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Te razi in cap, asa creste parul cel mai repede big grin

| haidranoid a răspuns:

Ca sa-ti creasca părul mai repede trebuie sa til speli mai des