| Loriiiicel a întrebat:

Heii puppy dog eyes
Cum sa scap de urmele lasate de cosuri?
Sunt niste pete rosii pe toata fata. Ceva facut acasabig grin
Dau fundita love struck

2 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Buna, DeeDee. Petele rosii pot fi mascate foarte bine cu fond de ten sau corector. Daca vrei sa scapi de ele, foloseste de doua ori pe saptamana o masca alcatuita din miere, ulei de masline si puina zeama de lamaie. Tenul tau va fi mult mai hidratat si mai catifelat. In plus, nu uita sa iti cureti tenul foarte bine in fiecare seara si sa folosesti zilnic o crema hidratanta. Pentru a scapa si de punctele negre, spala-te o data pe saptamana cu aceste amestec exfoliant: tarate de grau si miere. Pentru mai multe sfaturi legate de frumusete si ingrijire arunca o privire si aici: www.divahair.ro. Spor in toate sa ai!

| mary_4765 a răspuns:

Scapi de ele cu masca din lamiie, miere, mar si kiwi...asa am scapat de ele eu
succes