| Smiilex3 a întrebat:

Heii TPU. Acum vreo 3 saptamani am reusit sa dau jos 5kg in 5 zile deoarece am facut aproximativ 300 abdomene + antrenamentul fitness step Carmen Bruma si n-am mancat nimic. Si desi sunt mica de varsta am reusit happy. Nu m-am luat dupa unii cum ziceau ca cica poti sa mori daca nu mananci nimic 5 zile sau ca le pui la loc laughing La mine a fost fix invers..Acum vreau sa stiu cate exercitii pot sa fac de maine pana pe 17 septembrie ( cand incepe scoala ) ca vreau neaparat sa mai dau 5 kg jos! Incepand pe 15-16 septembrie o sa ma duc la sala matusii mele si acolo o sa fac aerobic cu ea si cu niste femei..Repet : Cate exercitii pot sa fac zilnic incepand de maine pana pe 17 septembrie ca sa mai slabesc neaparat 5 kg?!

P.S : Nu-mi spuneti ca este imposibil sau ca mor, ca nu bag in seama comentariile de genul. happy

13 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

E foarte bine ca ai slabit cat ai vrut, dar ai grija ca la 12 ani, slabitul in exces nu e prea indicat, adica iti poate afecta cresterea in inaltime si poti avea probleme cu calciul din oase, fierul etc, cu stomacul si iti poate intarzia si ciclul.
Eu zic ca poti manca mai putin, adica niste salate, fructele nu sunt prea indicate pentru ca au mult zahar, piept de pui la gratar si sa faci in continuare exercitiile astea, ar fi mai in regula. Acum crede-ma, stiu ce vorbesc, prin aceeasi situatie am trecut si eu, asa ca nu vorbesc din povesti.
Ai grija la alimentatie si nu exagera cu slabitul dintr-o data, poate vrei sa fii in forma maxima pentru prima zi de scoala, dar mai bine vei fi in forma maxima mai incolo, decat sa te inbolnavesti.
Bafta!

| Adeniy a răspuns:

Incearca pe youtube:pop pilates

| Erskine a răspuns:

Imi place ambitia ta! intrebarea mea inainte sa iti raspund : Cati ani ai si cate kg ai acum? puppy dog eyes

| Smiilex3 explică (pentru Erskine):

Am 12 ani, 54 kg si 1.61 inaltime. Unii spun ca sunt ok asa cum sunt, dar eu simt ca nu sunt ok.straight face Adica vreau sa mai slabesc doar la abdomen, ca la picioare, brate sunt ok. big grin

| Erskine a răspuns:

Nu mai fa prostia sa slabesti! ai 12 ani! O sa te inalti! poti sa te imbolnavesti! Fi cuminte! Respecta mesele, nu manca toate rahaturile, si continua cu exercitilee! Poti sa scazi usor de la 300 a 150 pentru varsta ta ajunge ca sa te mentii!

| Smiilex3 explică (pentru Erskine):

Nu cred in comentariile de genul "poti sa te imbolnavesti, fii cuminte" etc raised eyebrows. Daca eu vreau sa arat si sa ma simt bine, treaba mea. big grin Eu am cerut raspunsuri folositoare, de exemplu raspunsurile pe care le-am primit de la ceilalti utilizatori. Aa, si ..Ma imbolnavesc? laughing Pana acum n-am avut niciun fel de problema cand am slabit 5kg si nu strica sa mai dau jos inca 5kg. happy Si de inaltat, in niciun caz nu o sa raman la inaltimea asta pentru ca la 18 ani o sa ating 1, 80 inaltimea deoarece sunt mult mai inalta decat ar trebui sa fiu la varsta mea. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Smiilex3):

Nu ai cum sa dai jos 5 kg in 5 zile, te-ai cantarit dimineata pe stomacul gol?
Vezi tu, daca transpiri si elimini apa => 1 kg mai putin, dar nu e grasime, e apa.

cantaritul corect se face o data la 2 saptamani, dimineata pe stomacul gol.

Nu se imbolnaveste nimeni la 18 ani, mai tarziu, pe la 25-30, si eu aveam 2 foste colege cu gandire ca a ta, si la 25 de ani au facut gastrita si alta are ulcer laughing

Copil de 12 ani rolling on the floor

| Smiilex3 explică (pentru Cosmin86):

Vaii, m`ai dat pe spate cu comentariul tau banal. N-am cum sa dau jos 5 kg in 5 zile? Serios? Cine ti-a spus? happy Pai uite ca m-am cantarit din 3 in 3 zile timp de 2 saptamani si cantarul arata ca am slabit 5 kg. oh go on, ma cantarisem chiar si dupa ce mancam si tot la fel. "Copil de 12 ani". Crezi ca esti inteligent daca zici asta? raised eyebrows Hai ceau` ca n`am chef de cearta.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Smiilex3):

Nu se cearta nimeni.

Fi atenta, un kg are aproximativ 7700 de kcal. Corpul arde cam 2000 kcal pe zi, daca nu mananci NIMIC. daca faci sport, arde undeva la 2500 kcal pe zi. Assta in cazul in care nu mananci NIMIC, tu mananci, deci se scade.

Deci, cum ai reusit tu sa faci 7700 kcal intr-o zi? ia uimeste-ma, ai revolutionat lumea fitness-ului la 12 ani? rolling on the floor

| Smiilex3 explică (pentru Cosmin86):

Uite ca de 3 zile n-am mancat nimic, fac o gramada de abdomene, repet antrenamentul Carmen Bruma de x4 ori, si o sa te anunt poimaine cat am slabit.winking Treaba ta daca nu crezi, la mine chiar se vad rezultate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Smiilex3):

Sa-ti faci si niste analize, o sa se vada si rezultate la capitolul "deficiente" de vitamine si restul. Eu am slabit cu 5 mese pe zi, asa e normal, nu sa stai ca nemancatul.

| Erskine a răspuns:

Copii oh go on

| anda1130 a răspuns:

Pai tu trebuie sa faci tot atatea exerciti cate ai facut ca daca tu in 5 zile ai slabit 5 kg si ai facut 300abdomene+antrenamentul fitnes step Carmen Bruma si nu ai mancat nimic de maine pana la scoala mai sunt tot 5 zile si daca vei mai putea face sacrificiu acesta vei putea slabi pana la scoala tot atatea kg.