| Loloannna a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog nu vreau raspunsuri de genu:"o cum?o sa mori, etc... laughing"
Vreau sa slabesc urgent si as vrea sa stiu cam cât slabesti daca nu mananci nimic ,doar beau ceai cu lamaie si apa cu lamaie, in 7 zile si fac 1ora de aerobic( step) va rog frumos vreau raspunsuri cat Mai Clare si de la oameni cat Mai seriosi si care au incercat si ei sa nu manance.:d
Dau FUNDA!,!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Slabesti foarte putin fiindca organismul intra pe metabolsim de inaintie si isi reduce consumurile la minim. Cam 2 kilograme in 7 zile, pe care le vei pune la loc in clipa cand vei incepe sa mananci cat de putin (vei acumula atunci absolut tot sub forma de grasime)

| Loloannna explică (pentru Brigaela):

Nu chiar deloc ma gandeam sa mananc: dimineata un ceai fara zahar cu zaharina,
La pranz o conserva de peste sau 1 branza fagaras happy si nu cred ca as slabi doar 2 kg, din moment ce organismul nu asimileaza nici o calorie, sa fim seriosi, ai incercat tu si ai slabit 2 kg in 7 zile?

| Brigaela a răspuns (pentru Loloannna):

Eu n-am incercat, ca sunt destul de intreaga la minte sa nu fac asa ceva. dar au incercat altele si au reusit ce ti-am zis, ba chiar unele au facut retentie de lichide (in urma instalarii unui anumit grad de insuficienta renala) si au luat in greutate pe baza edemului. Zaharina este toxica pentru ficat, o folosesti daca esti obligata (ai diabet) nu fiindca asa iti tuna tie (si trebuie acordul unui nutritionist). E destul de logic sa nu slabesti, fiindca organismul va incepe sa consume rezervele hepatice de glicogen si cele musculare de proteine si dintr-un gram de proteina face un gram si jumatate de grasime, asa ca nu conteaza extrem de mult cat mananci. Slabesti doar prin topirea maselor musculare, dar asta in stadii mai avansate de inaintie.
Nu stiu ce medic ti-a permis tie un astfel de regim sau daca ideea asta ti-a venit de una singura, dar este ceva vecin cu nebunia si nimeni nu ar trebui sa incerce asa ceva pe sanatatea lui.

| Marmun a răspuns:

Daca faci asta. o sa slabesti, o sa apara vergeturi pe tine, si cand te saturi de infometare o sa te ingrasi de 3 ori mai mult si mai repede.eu zic sa mananci de mai multe ori dar mai putin si pana la ora 7

| andryandreea a răspuns:

Nu cred ca solutia este sa nu mananci deloc, deloc, deoarece poti sa o dai in altele.

Mai documenteaza-te pe net.