| qMiruq a întrebat:

Heii TPU kiss! Am inceput sa-mi vopsesc parul incepand cu varsta de 12 ani, l-am tot vopsit la un interval de 1 an [blond]. Pot sa zic ca parul mi s-a rarit rau si imi cade din ce in ce mai mult, stiti cumva ceva tratamente naturiste pentru regenerare/flexibilitate?

Răspuns Câştigător
| violetflyer a răspuns:

Foloseste ulei de migdale si de trandafiri, sau in cel mai rau caz, de masline. Incearca sa acoperi toate radacinile cu el, fa aceasta procedura timp de 30 minute, apoi spala parul. Poti face in fiecare saptamana.

10 răspunsuri:
| qMiruq explică (pentru violetflyer):

Mersii fain happy!

| violetflyer a răspuns (pentru qMiruq):

Deci primesc funda? big grin

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si stiu ca blondul distruge foarte tare parul.Ca sa nu-ti mai cada foloseste ulei de ricin pe care il aplici doar la radacina. Uleiul de masline nu are nicio treaba vu radacina parului, deci e bine sa-ti faci o masca cu ulei de masline si sa o aplici pe lungime si va ajuta la fortificarea firului de par.
Pt regenerare poti sa iei vitamine pentru par(le gasesti la farmacie, chiar asa se numesc), se gasesc si sampoane si lotiuni speciale cum e cea cu petrol de la gerovital.

| qMiruq explică (pentru Bondarel99):

Mersii happy.

Răspuns utilizator avertizat
| qMiruq explică (pentru deundecumpar):

Nu neaparat, bine-nteles vopsitul iti da alt aspect, aproape de cel visat. Nu e normal ca femeile vor sa se simta mai atragatoare?happy

Răspuns utilizator avertizat
| sensualus a răspuns:

Pai... vezi daca crezi in reclame si vedete. alea folosesc produse de lux, nu cele din marketlaughing

| qMiruq explică (pentru sensualus):

N-am zis ca, cred in produse miraculoase si stiam ca-s daunatoare, am facut-o pe riscul meu si acum trebuie s-o scot la capat laughing, asta e... happy

| qMiruq explică (pentru deundecumpar):

Gusturile nu se discuta, daca tie-ti place, de ce sa nu faci ceea ce-ti place? Ok am inteles tu esti in total-dezacord cu chestia asta cu vopsitul, am inteles si-ti respect parerea. Dar trebuie sa te gandesti ca : tie nu-ti place, ok, dar poate altuia ii place, deci cum am mai zis gusturile nu se discuta. Apropo vopsitul nu e numai pentru fete, si "barbatii" se vopsesc, blonzi/bruneti/roscati, fiecare cum ii place asa ca nici "barbatii adevarati" nu-s asa de naturali, ok nu zic ca nu exista si naturali, dar zic in general. Si inca o mica observatie, daca esti blond inseamna ca esti prost? Serios? Asa gandesti tu? Sincera sa fiu culoarea nu conteaza, o bruneta poate fii de 1000 de ori mai proasta ca o blonda, o roscata la fel, nu exista diferente aici. Cand te vopsesti nu o faci sa te cataloghezi drept, cum ai zis tu blond= prost, te vopsesti pentru ca pur si simplu iti place noul tau aspect, nu inseamna ca ti se schimba personalitatea/mentalitatea s.a.m.d. Epic fail happy.