| qMiruq a întrebat:

Heii TPU kiss! Am inceput sa-mi vopsesc parul incepand cu varsta de 12 ani, l-am tot vopsit la un interval de 1 an [blond]. Pot sa zic ca parul mi s-a rarit rau si imi cade din ce in ce mai mult, stiti cumva ceva tratamente naturiste pentru regenerare/flexibilitate?

Răspuns Câştigător
| violetflyer a răspuns:

Foloseste ulei de migdale si de trandafiri, sau in cel mai rau caz, de masline. Incearca sa acoperi toate radacinile cu el, fa aceasta procedura timp de 30 minute, apoi spala parul. Poti face in fiecare saptamana.

| qMiruq explică (pentru violetflyer):

Mersii fain happy!

| violetflyer a răspuns (pentru qMiruq):

Deci primesc funda? big grin

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si stiu ca blondul distruge foarte tare parul.Ca sa nu-ti mai cada foloseste ulei de ricin pe care il aplici doar la radacina. Uleiul de masline nu are nicio treaba vu radacina parului, deci e bine sa-ti faci o masca cu ulei de masline si sa o aplici pe lungime si va ajuta la fortificarea firului de par.
Pt regenerare poti sa iei vitamine pentru par(le gasesti la farmacie, chiar asa se numesc), se gasesc si sampoane si lotiuni speciale cum e cea cu petrol de la gerovital.

Răspuns utilizator avertizat
| sensualus a răspuns:

Pai... vezi daca crezi in reclame si vedete. alea folosesc produse de lux, nu cele din marketlaughing

| qMiruq explică (pentru sensualus):

N-am zis ca, cred in produse miraculoase si stiam ca-s daunatoare, am facut-o pe riscul meu si acum trebuie s-o scot la capat laughing, asta e... happy