| joaxenul a întrebat:

Heii TPU! Am o problema cu caderea parului, am 18 ani sunt baiat si deja se vede un inceput de chelie. Mentionez ca tata are aceeasi problema, la el deja s-a dus parul dar totusi nu vreau sa mi se intample la varsta asta. Stiti cumva ce as putea sa fac? Rog seriozitate. FUNDA

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La tine, din pacate, calvitia este o mostenire genetica si nu prea avem cum sa oprim evolutia ei!

| OldSoul a răspuns:

Incearca samponul Alpecin, stopeaza caderea parului.
Chiar functioneaza, il folosesc si eu.

| jocker007 a răspuns:

N-ai ce face calvitia este genetica.Incet incet vei ramane fara par.Dar daca ai bani poti apela la implant.

| Adrian1331 a răspuns:

Aceasi problema a avut-o si varul meu, acum cam 5 ani,da, stiu, acum mult timp...
Am mers la doctor, am facut sedinte si a trebuit sa ii daca injectii in cap, sa se spele cu un sampon special si cam atat cred. Daca mai ai vreo intrebare in legatura cu asta poti sa ma intrebi.

| DariaDalida a răspuns:

Trebuie sa mergi la o farmacie sa iti recomande ceva. si un prieten a avut aceeas problema si a mers la farmacie a cumparat ceva pentru caderea parului si s-a rezolvat. FUNDA?