| Ionut_Robert_1997 a întrebat:

Salutare... am o problema. Parul meu isi pierde din rezistenta si cade din ce in ce mai mult. Stiti vreun sampon pentru caderea parului? Mentionez ca am parul destul de lung

Răspuns Câştigător
| acinorev a răspuns:

Foloeste, deocmadata, acelasi sampon. Daca le-ai schimabt des, parul inca nu se obisnuise cu acel sampon si tu l-ai schimbat si d-asta cade. Incearca sa-l mai folosesti, dupa care schimba-l cu shauma.

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,la fel am patit si eu!
Incearca sa nu iti mai schimbi samponul deocamdata,sa il filezi destul de des si sa folosesti masca cu ulei de ricin,e cel mai bun!
Incearca sa iti faci ulei de ricin,cu o fiola de vitamina A si cu o lingura de ulei de masline(se poate si fara ulei de masline daca nu ai) si sa il pui apoi pe tot parul,sa te legi si sa stai asa de seara pana dimineata, fa asta de doua ori pe saptamana, timp de o luna si sigur o sa vezi rezultatele! la mine a functionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iti pot recomanda un sampon anticadere de la Gerovital. De asemenea, dupa samponare iti poti clati parul cu otet de mere, pui putin in apa si te clatesti. O sa iti intareasca firul de par si nu se va ma rupe asa usor.