| rihanna7865 a întrebat:

Hey tpuuu crying((( please HELP! cum as putea scapa cat de rapid posibil de petele rosii ramase de la cosuri?crying( dau fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti folosi masti de drojdie de bere si o apa termala buna pentru calmare.
Te pup!

11 răspunsuri:
| anndrada98 a răspuns:

Incearca crema de galbenele happy

| gingergirl1 a răspuns:

Ceai de musetel! E foarte bun, cel putin pe mine m-a ajutat...

| 8mariastar a răspuns:

Cu o crema numita bioten uite de aici poti cumpara http://terapeut.ro/......-4293.html

| Zoey112 a răspuns:

Tratament cu crema de melc
care ajuta la regenerarea pieli

| marinaa9 a răspuns:

Poti incerca cu corector, dar daca nu vrei incearca sa faci in casa o masca sau ceva de genul
poti incerca cu ceai de mustele/ceai negru pe care il prepari ca si cum ai vrea sa il bei dar nu il indulcesti si te speli pe fata, sau cu castravete pe care il pui pe zona afectata sau cu galbenus de ou si putina zeama de lamaie, pe care o aplici pe fata si astepti cam 10-15 minute, sper ca te-am ajutat!happy

| SweetAl3x a răspuns:

Se scapa mai rapid fata de alte tratamente cu masca cu argila: praf din ala la plic care costa 2 lei.
Dar dureaza totusi si asta, nu te astepta sa treaca in 2 zile. Faza e ca treptat, daca te tii de tratament o sa scada din marime si din intensitatea culorii petelor

| C26 a răspuns:

Buna. Pai spala`te de 3 ori pe zi cu apa calda si sapun, sau da`ti cu spirt acolo unde ai avut cosurile straight face Dar nu te speria..Corpul se dezvolta, si o sa-ti treaca. Daca nu, poti sa iti iei ceva de la farmaciestraight face Eu..cunosteam o fata care tot asa avea probleme si isi dadea cu pipi (seara si dimineata) si ei ii mai trecuse din ele.straight face Tot asa ii ramaneau pete. Nu e o rusine sa faci asta, poti sa incerci straight face Te pup :*

| coriinawtf a răspuns:

Nu poti trebuie sa stepti sa-ti treaca ele singure sau poti sa te dai cu fond de ten ca sa nu se vada tare

| sweatnees a răspuns:

Foloseşte Tenapin, se găseşte în farmacii, dacă nu, încearcă creme pentru faţă de la NIVEA într`un timp vor dispărea. Ce să faci, aşa e pubertatea! Încearcă să dai cu fond de ten ca să se usuce şi ca să nu se vadă petele.

sau

Masca din banana si miere ce elimina punctele negre si cosurile

Zdrobeste o banana, adauga o lingurita de miere si amesteca pana obtii o pasta. Aplica masca pe fata, las-o sa se usuce, apoi curat-o cu apa calduta.
sau cel mai bine te duci la farmacie si ceri ceva pentru cosuri, si punctele negre
bafta!

| RosszeJolie a răspuns:

Date cu spirt :* funda?

| micsiinteligent a răspuns:

Cu sapun cu sulf este la farmacie si nu-i mai mult de cinci lei. Te speli in fiecare dimineata cu el pe fata dar sa nu dai pe la ochi.