| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Eu am parul saten si as vrea sa ma vopsesc roscata (cam cum are parul Cheryl din riverdale, alt exemplu nu cred ca pot sa dau). Trebuie sa am neaparat tenul deschis ca sa imi vopsesc parul in culoarea asta? Eu am tenul destul de deschis si cred ca mi-ar sta bine. M-am gandit sa ma vopsesc singura acasa cu o prietena dar nu cred ca mi-ar iesi, credeti ca e mai ok sa mi-l fac la salon? Cat credeti ca ar costa si cam cat ar dura?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei ceva profesionist la salon
Pret aproximativ pentru vopsit
Par scurt 113 lei
Par mediu 141 lei
Par lung 169 lei

http://saloanelemagic.ro/servicii_si_preturi

| Furnicuta000 a răspuns:

Pe par virgin roscatul iese foarte bine si acasa. Daca te duci la salon alea tot ce stiu e sa aplice decolorant inainte de orice (si pe buna dreptate ca daca te decoloreaza o sa le platesti mai multi bani si le convibe), asa ca ia-ti o nuanta de roscat cu 2 tonuri mai deschisa decat ce vrei tu sa-ti iasa.

| Felissa13Eden a răspuns:

Mai bine te faci acasa.Nu oti doresti suvite, sau mai stiu eu ce curcubeu in cap, asa ca nu o sa iasa rau.
Iti iei o vopsea buna, fara amoniac, syoss, sau garnier(sau ce ai folosit si ti-a prins bine) si te ajuta prietena ta.
E foarte scump sa te vopsesti la salon.
O prietena care are parul de aproximativ 30 de centimetri a dat 350 de lei pentru un vopsit ombre si mie, cand am vrut sa ma vopsesc neon in cap, avand parul de un metru, au vrut sa imi ia 600 de lei, nefiind la un salon de fite.