| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU!;*
Eu seman la piele cu tatal meu si de aceea sunt destul de paroasa. Parul este negru, des si foarte inestestic, am inceput sa ma epilez de cativa ani dar nu il mai suport si m-am gandit sa decolorez anumite zone. Ce parere aveti si ce sfaturi imi dati, as vrea sa-mi decolorez mustata, abdomenul, pieptul si spatele. E okay? Cum ar trebui sa procedez? Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| Wolfszeitt a răspuns:

Da, e mult mai ok să îl decolorezi decât să îl epilezi. Rişti să îţi crească mai des şi mai gros. Pentru mustaţă foloseşte benzi cu ceară.

| ThatWeirdFuck a răspuns:

E ok sa te decolorezi, in niciun caz sa te epilezi pe abdomen, spate sau piept. Pentru mustata poti folosi niste benzi speciale cu ceara. Vor rari parul.
Eu iti recomand sa mergi la un ginecolog fiindca nu este normal sa ai atata par pe tine. Este posibil sa ai ovare polichistice (nu vreau sa bag panica in tine dar este posibil, chiar daca ai spus ca semeni cu tatal tau).
Sper ca te-am ajutat.

| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Huh. aceesi problema o am si eu.laughing. Da, e ok sa iti decolorezi parul in anumite zone, numai sa folosesti decolorant special pentru asta. nu iti sugerez sa iti decolorezi si mustata, pentru ca oricum se va vedea, insa in rest e ok. :d

| Alcatel a răspuns:

Ce varsta ai?

| Mihaela2 a răspuns:

Am auzit ca poti sa te dai cu apa oxigenata si iti face parul mai deschis...

| GeoMiki a răspuns:

Buna:* Te sfatuiesc pentru a ti se rari firul de par sa folosesti ceara calda pentru anumite zone mai ales pentru mustata iar daca te decolorezi, pe adomen, piept si spate iti poti cumpara un decolorant care sa iti distruga firul de par(decobez) sau nu....gen kallos. Sper sa te ajute:* Mult succes>big grin