| xZIonutZx a întrebat:

Heii TPU, scuzati categoria dar este cea mai vizualizata. Am citit undeva ca e destul de bun bicarbonatul de sodiu pentru ten, si sunt curios daca a incercat cineva si daca da sa-mi zica si mie efectele si modul de preparare. Multumesc

3 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Nu,nu este bun.usuca foarte tare fata. incearca tinctura de propolis.

| maryus83 a răspuns:

Si mai exact unde ai citit asta, intr-o carte de bancuri? eu unu nu am auzit de asa ceva, tot ce stiu e ca bicarbonatul face reactie cu apa si se folosea pentru dureri de stomac. daca ai o problema medicala, chiar si cu tenul cel mai bine ar fi sa consulti un medic specialist care iti recomanda un tratament. daca vrei totusi sa incerci iti urez succes, dar ti-am zis nu incerca toate porcariile ce le citesti altfel efectul s-ar putea sa fie altfel decat doresti

| meatloaf a răspuns:

Bicarbonatul este util doar pentru tenul acneic. Diminueaza cosurile si roseata.Insa usuca foarte tare! Daca nu ai probleme de genul, nu il folosi.