| AdrianaB1 a întrebat:

Am auzit ca bicarbonatul de sodiu este bun împotriva transpirației, cum se folosește?
+ la asta am citit undeva că poți să-l folosești pe post de pudră pentru a absorbi bacteriile, este adevarat? Cine a incercat? Cum se foloseste mai exact?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il dizolvi in apa 1lingura la 1 litru de apa si te speli la subrat cu el, sau unde transpiri.

| Eireann a răspuns:

Am auzit si eu dar cred ca produsele pe care le avem la dispozitie sunt mai eficiente. Daca te deranjeaza asa tare un medic poate sa iti indice un tratament.

| Teo29 a răspuns:

Cel mai bun remediu natural este piatra de alaun, umezesti pielea bine, umezesti si piatra de alaun bine ( este fina sa stii ) si te dai dimineata de cateva ori.

Gasesti la plafar, este ieftina si 100% naturala, benefica chiar pentru sanatate.

| CatalinDRC a răspuns:

Foloseste TIS ALFOR-T, e in jur de 8 lei, iti garantez ca numai transpiri deloc.Am incercat toate deodorantele existente+transpiblock, perspirex, piatra alaun etc., fara rezultat pana la alfor-t.Astept raspunsul tauwinking