| Dobrinx a întrebat:

nu stiu sigur daca am ales categoria adecvata dar sa trec la intrebare. Bicarbonatul de sodiu, din cate am citit, ajuta la albirea dintilor, blocarea transpiratiei etc. Am gasit un comentariu aici in care spunea " Nu mai folositi bicarbonatu l de sodiu, cel fabricat azi nu este ca si cel fabricat mai de mult" deci, care este diferenta intre bicarbonatul de sodiu de azi si cel de mai de mult? afecteaza asta in vreun fel beneficiile pe care bicarbonatul de sodiu le are (ma refer la albirea dintilor etc.)
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Eu cred ca e exact aceeași chestie, tot bicarbonat de sodiu, poate puțin mai prelucrat, dar bănuiesc ca nu își schimba proprietățile happy

2 răspunsuri:
| zamy a răspuns:

Pastele de dinti si bicarbonatul de sodiu indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Nu-l mai folosi pentru inalbirea dintilor, nu e bun, iti strica smaltul si mai multe, spala-te si tu pe dinti de 2 ori pe zi asteapta... Oricum nu poti sa ai albul ala ca la vedete, depinde de mai multi factori, si de culoare pielii etc...