| LoveAdamLambertFans a întrebat:

Heiii. Am niste probleme destul de serioase. Vineri mi-a venit menstruatia si de atunci mi-au aparut atatea cosuri de nu imi mai vine sa ma mai uit in oglinda. Si unele le aveam de dinainte sa imi vina menstra. Nici cu fond de ten nu le pot acoperi. sad
Vreau sa imi spuneti care este cea mai buna crema pentru :

- petele de cosuri. ( fara cea de galbenele am auzit ca e grasa si nu face chiar sa bine la ten. In schimb am una care se cheama Nivea Soft. E buna? )

- pentru disparitia acnee. ( Folosesc zineryt )

- pentru hidratare. ( am un gel de curatare care se cheama Gentle Face Wash Gel dar cred ca de la el mi se ia pielea efectiv de pe nas si de pe barbie. )

Ceaiul de galbenele este bun pentru pete? Mai am si sapunuri cum ar fi cel cu glicerina, cu sulf, protex. Care din ele e mai bun?

Multumesc ca ati citit tot. Va dau funda, vot, va dau ce vreti numai ajutati-ma crying

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o explozie hormonală!
Nici nu se dă cu fond de ten pe o piele "bolnavă".
Mergi pe un tonic și o mască pe bază de acid salicilic, vezi ce spune și dermatologul.
Pa, pa.

| LoveAdamLambertFans explică (pentru Legiuitoarea):

Eu locuiesc in Tecuci. Nici un dermatolog nu e bun aici. Am fost si a zis doar EH, LASA CA ITI TRECE. si nu mi-a zis de niciun tratament pe care ar trebui sa il urmez.

| CatalinaKaty a răspuns:

Nu mai da cu fond de ten! Le iriti si mai tare! Poti da doar cu putina pudra pentru a le usca. happy