| saranastasie a întrebat:

Exercitiile pe stepper se considera exercitii,, cardio" pentru abdomen si coapse? Daca am burtica, stepperul ma ajuta sa scap de ea, facand si alte exercitii pe langa?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Da, deoarece e ca si cum ai merge pe scari, te vor ajuta dar trebuie sa alergi sa faci ciclism si alte exercitii si desigur sa ai o alimentatie echilibrata.

| mona a răspuns:

Foloseste-l cu incredere ca te ajuta

| BiuL a răspuns:

Da, stepperul intra la categoria cardio. Daca te tii de el, si adopta o alimentatie sanatoasa slabesti si atunci normal ca scade si burta, dar o sa te plictisesti numia de stepper, mai bine alternezi cu o bicicleta medicinala, jogging, banda etc