| ella2816 a întrebat:

Heiii fetelee:*, in urma cu 3 saptamani m-am vopsit am vrut sa imi iasa un ciocolatiu dar mi-a iesit un roscat crying(,as vrea sa ajung la un blond inchis trebuie sa mai ma decolorez?sad, fundita:*:*

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Mai asteapta o vreme, daca nu roaga pe cineva sa te ajute.
O zi buna!

| SunnyDay88 a răspuns:

Mai asteapta sa iasa culoarea din el si daca vrei sa te vopsesti sa incerci un blond argintiu ca sa nu ajungi asa portocalie ca raspunsurile de pe aici.

| ella2816 explică (pentru SunnyDay88):

Si daca m-a voi vopsi un blon argintiu, ce culoare imi va iesi dupa? :*

| SunnyDay88 a răspuns (pentru ella2816):

Nu trebuie sa te decolorez. eu m am decolorat si am iesit aurie (adica spre portocaliu), conteaza mult culoarea naturala a parului, din ce este ea facuta- a mea naturala e maslinie, deci vine din verde...
cenusiul nu trebuie sa fie nici el la baza din rosu sau verde.
eu dupa m am facut cenusie si s a mai deschis dar tot mai avea o nuanta aurie... ce e bun e ca nu ma prindea asa rau laughing si l am lasat asa cateva luni. apoi am luat un saten inchis si am refacut culoarea la loc - eu nu ma simteam bine blonda, imi statea bine, chiar daca erau usor auriu dar nu ma regaseam eu in nuanta aia laughing

regret f tare ca m am decolorat prima oara (eu am vrut sa fac suvite de alea californiene si ...bad idea sad ) era bine daca foloseam doar vopsele ca si ele au decolorant in ele.

| Camelisa a răspuns:

Daca iti doreai ca ciocolatiu sa iti iasa de la inceput pe par trebuia sa te decolorezi putin, in cazul acesta ultima sansa ar fi sa te decolorezi dar nu iti recomand, decoloratu face numai rau firului de par. Daca iti doresti mult sa ajungi la acel blond si nu sti ce sa faci mai bine ai intreba pe cineva cu experienta care chiar e spatan pe toate cele legate de par.
Numai bine

| ella2816 explică (pentru Camelisa):

De obicei sunt satena, iar daca il voi lasa sa creasca nici nu vreau sa imi imaginez ce va fi in capul meusad, deci ce ma sfatuiesti nici nu l-as decolora pentru ca nu vreau sa imi stric parul

| Camelisa a răspuns (pentru ella2816):

Ca sa scapi de vopsea singura solutie ar fi decolorarea,daca intr-adevar apelezi la ea dupa aia ai de tras mult cu parul in sensul ca trebuie sa folosesti tratamente,masti si toate alea ca parul sa nu "sufere"asa tare. Daca iti lasi vopseaua in par (asta pe care o ai acum) na e evident parul creste si cu timpul poti sa iti tot tai din varfuri si se v-a duce culoarea, sincer chiar nu stiu ce sa iti spun, uite de exemplu eu big grin mi-am facut suvite roscate (ca nici eu nu am stat locului) si in momentu asta NU le mai suport dar nu imi decolorez parul il las asa, se vor duce ele. Sfatuieste-te cu cineva de la solon, poate te ajuta sa alegi varianta ok parului tau.

| Lou222 a răspuns:

Dap, trebuie sa te decolorezi... nu te-as sfatui deoarece iti strici parul