| BigsmilexD a întrebat:

Heiii TPU.
Am primit zilele astea de la o prietena o pereche de blugi super faini, de la BSK. Ii adooor love struck, dar mama nu ma lasa sa ii pastrez!
Cum sa o conving sa ma lase sa ii pastrez? puppy dog eyes
Fundita + voturiii love struck

9 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Ii zici ca nu e frumos sa ii dai inapoi, adica nu te-ai simti bine, ii zici ca prietena ta a facut un gest frumos si nu poti sa-i dai inapoi.
Ii spui ca-ti plac, ca sunt foarte frumosi si te avantajeaza si daca nu te lasa sa-i pastrezi va trebui sa-ti cumpere ea alta pereche de blugi si daca stii ca-i un pic mai zgarcita ii poti zice ca-i vazut o pereche foarte frumoasa la un magazin de 2-3 mil. de ex. si daca nu te lasa sa-i pastrezi pe aceia va trebui sa tii cumpere pe cei de 3 mil. big grin
Sper sa functioneze :d Succes!

| PinkPanther a răspuns:

Mai bine ii spune-i ca ti-ai luat tu din alocatie, asta merge daca nu se pricepe la moda, ca sa stie ca nu ai fi putut.

| Alissonn14 a răspuns:

Pai spune-i ca iti plac foarte mult, si sunt marimea ta etc.Daca spune in continuare ca nu vrea lucruri straine in casa, spune-i ca sunt de la o prietena, nu de la o straina. Daca te lasa sa ii pastrezi mai intai spalai.Incearca in continuare, ca poate pana la urma o sa te lasa sa ii pastrezi. Bafta!

| andypandy_2709 a răspuns:

Spune-i si u ca sunt la moda, ca iti plac ff mult, chestii de astea ii convingi repede pe parinti :* eu asa fac laughing fundita?

| bubuheartsthill a răspuns:

:* ciudata chestie thinking roaga-te de ea spune-i ca ti i-ai luat cu banii tai si ca toate fetele poarta pentru ca sunt la moda :*

| Teresa a răspuns:

Spune-i si tu ca na te simti prost e un cadou cum sa-l returnezi fetei ca iti e rusine sa i dai inapoi ca ea a fost draguta ti-a luat un cadou si tu cum sa ii dai inapoi ca ti-ar fi rusine sa mai vorbesti cu ea dupa ce i dai inapoi (adica mama cum te-ai simti tu daca mie o prietena mi-ar da inapoi cadoul pe care i l-am luat nu ai crede ca e mesimtita adica pe bune noi ii facem un gest frumos si ea ni-l da inapoi)
mai baga si ca fata aia e cea mai buna prietena a ta ca nu ai cum sa-i dai cadoul inapoi ca nu vei mai putea da ochii cu ea de rusine si mai spune-i si ceva de genul da mami da stiu ca tu esti intelegatoare si ma intelegi si stii de ce nu pot sa ii dau inapoi
succes

| GuitarCutie a răspuns:

Zii ca sunt comozi.Roag-o sa te lase sa-i pastrezi.Sau ascunde-i undeva si cand vrei sa-i porti ii iei pe tine fara sa stie mama ta.Sau arata-i cat de bine iti stau. explica-i ca de data asta ar fi bine sa-i bastrezi. Spune-i ca sunt totusi un cadou...Nu ai cum sa-i refuzi.Arata-i o bluza cu care se potrveste sau spune-i ca sunt unicat ceva de genu...Macar incearca.

| BigsmilexD explică:

Mama nu ma lasa sa ii pastrez pentru ca spune ca nu vrea haine straine in casa thinking

| Swetyx a răspuns:

Ii spui ca asa e moda acum ca iti plac extrem de mult...mai bagi si uh chestii de genu ca daca te lasa vei fi cuminte bla bla bla din astea,,,, si daca tot nu merge baga faza ca toata lumea e la moda si uh dc sa stai asa sa fi in plus si mai spune si uh ca mai are cineva pe care mama ta il/o cunoaste si poate te va lasabig grin funda?