| Denianonim a întrebat:

Bună TPU
Deci am o prietenă pe care mama ei nu o lasă să poarte blugi, pur și simplu nu o lasă
Zice ca cică nu sunt decenți
Ea vrea să poarte blugi din ăia stramti, sexi dar când mama ei aude de asta o ia razna! Mi-a zis să o ajut cu asta, așa că de obicei iau la școală încă o pereche de blugi in ghiozdan ca să și ia pe ea la școală
Deci întrebarea e cum să o conving pe mama ei să o lase și pe ea să poarte blugi mulati ca toate fetele

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa-ti vezi de treaba si sa nu intervii in relatia mama-fiica, mai ales pe aceasta situatie. Mama vrea ce-i mai bine pentru fiica ei si sunt de acord cu ea in asemenea situatie. Mai ales in scoala ar trebui sa existe putina decenta, atat la elevi, cat si la cadrele didactice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O mama cu putina decenta... nu vad de ce trebuie sa o lucrati pe la spate

| Legion7X a răspuns:

Păi mama cam are dreptate trebuie să se ducă la școală decent chiar și pe stradă trebuie ca o fată să fie decentă.
Poate că ție îți stârnește un fel de excitație când o vezi așa la fel ca și altor băieți pentru că este normal la o fată s-au femeie cu cât este îmbrăcată mai sexi
cu atât îți vine să te dai mai mult la ea.
Folosindu-se des replica ( mamă ce bună e...)
Iar mama are deja o părere mai neplăcută cam despre toate fetele care exprimă neseriozitate prin haine și nu vrea ca fata ei să fie o fantezie sexuală pentru băieți ci o fată decent.
Asta este părerea mea acu eu nu știu cum ți-ar place să fie îmbrăcată o fată poate o vrei mai desbrăcată dacă se poate să vină la școală în sutien cu chiloți.

| Denianonim explică (pentru Legion7X):

Niște blugi sunt total inofensivi față de cum vin îmbrăcate alte colege

| Legion7X a răspuns (pentru Denianonim):

Mă rog să facă ce o vrea poate mama observă ceva nepotrivit la acei blugi lucru care tu nu observi.
Dar ca mamă întodeauna este
atentă la detalii.

| Lorena7712 a răspuns:

Nu stiu. poate ar fi mai bine sa le lasi pe ele doua sa isi rezolve propriile probleme