| sirisky a întrebat:

Heiu TpU!
De unde pot achizitiona un lantisor cu pentagrama inversa din Ploiesti? Nu bestial sau gotica! Accept si magazine din Ploiesti!
Mersi Mult :*

Răspuns Câştigător
| 01Joulie01 a răspuns:

Ia-o de pe internet dar sa fii atent la dimensiunile de la specificatii, recomand sa o iei din argint ^_^ (inversa neinversa ai mai multe optiuni pe internet decat prin cine stie ce magazine). Lantisorul ar trebui tot din argint sau ata (recomand in felul asta ca sa nu ti se inegreasca in timp)

| sirisky explică (pentru 01Joulie01):

De pe ce site gasesc lantisoare cu pentagrame de argint?

2 răspunsuri:
| 01Joulie01 a răspuns:

Https://www.okazii.ro/cautare/pandantiv+pentagrama+argint.html
http://www.arielsilver.ro/? product_cat=&post_type=product&s=pentagrama

Eu port pentagrama cu coltul in sus ^_^ Se pare ca site-urile sunt un pic mai discriminatorii si o gasesti mai greu pe cea intoarsa. Opinii in plus... poate fi si de inox si poti verifica daca e din inox cu un magnet (inoxul nu se lipeste de magneti). Nu comanda de pe vreun site in care zice ca a fost vrajita/talmacita fiindca tu ar trebui sa-ti impui gandurile in acel obiect, nu altcineva, in mod normal trebuie sa insemne ceva pentru tine. Dimensiunile le poti calcula pe o foaie cu o rigla si faci un cerc (asa iti dai seama cat de mare/mica e).