| alexalexa2000 a întrebat:

Helăăăău TPU. Vreau să scap de coșurile negre.Cum pot face asta?

10 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Exista diverse lotiuni dar nu te pot asigura ca si functioneaza.Cea mai sigura cale, este sa-ti faci un ceai de musetel, si cand se afla in cana, sa stai cu nasul acolo timp de 5 min, iar aburii fierbinti vor indeparta cosurile. Dupa ce au trecut 5 minute, iei un prosop sau un material moale, si freci usor, cu grija ca pot ramane semne.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei efect instant incearcasa stai in aburi de la ceaiul de musetel. Iti pui un prosop cumva pe cap si sta cu capul asa in aburi si daca e nevoie poti sa mai incalzesti din cand in cand ceaiul reo 10-15 minute sa se deschida porii apoi storci cosurile negre. O sa iti ia cam o ora daca ai multe big grin Apoi te dai cu o lotiune care sa inchida porii sau iti pot recomanda (tot cu efect imediat, sau aproape imediat) Sebium Pore Refiner. Costa multisor dar merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut astfel(foarte mutlumit si nu am dat bani pe toate prostiile): Faci un ceai de musetel si stai cu fata deasupra si acoperit cu un prosop circa 10-15 min, cat suporti. Apoi, iei frumusel o pasta de pix, potrivesti pasta pe un cos negru si apesi usor.O sa vezi ca acel cos iese.Cureti pasta si api repeti figura cu fiecare in parte. Dupa aceea te speli bine cu un sapun protector, sau de care ai la indemana, poftim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai grija sa fixezi pasta pe cos cu gaura, bineinteles, nu cu varful cu care scriilaughing

| WoKy a răspuns (pentru anonim_4396):

Prosopul trebuie sa-ti acopere inclusiv partea in care ai cosurile? Daca dau cu Alcool Sanitar dupa ce ma spal, pentru o eventuala infectie, are ceva?
Dau inteligent daca ma lamuresti si pe mine! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru WoKy):

Fii atent. Faci ceaiul de musetel,il pui intr-un lighean, de preferat mai mic, te apleci cu capul deasupra ligheanului si iar deasupra capului, la ceafa poftim, acoperi tot cu un prosop.Deci prosopul sa stea in asa fel sa nu pierzi aburii din lighean.Bine ca mai scoti nasul sa mai tragi aer daca e dificil de respirat. Dupa aceea iei pixul si, cu partea de sus, cea goala, fixwzi pasta pe un cos negru si apesi.Cosul va iesi.Repti figura cu toate. Appoi te speli cu sapun si, da te poti da si cu spirt pentru a evita infectie. Nu vreau inteligent, ca nu ma duc cu voturile alea la malllaughing vreau doar sa ajut si sa impartasesc din experienta mea. Deci acoperi tot capul deasupra ligheanului, sa te inunde aburii, asta e cheia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand ti-as recomanda sauna faciala.
In al doilea rand ti-as recomanda o crema cu acid salicilic care controleaza secretia de sebum si realizeaza si indepartarea celulelor moarte.
Poti incerca patch-uri pentru indepartarea punctelor negre.
In magazinele Sephora exista si un dispozitiv special pentru extragerea punctelor negre. Il gasesti la accesorii.
Te pup!

| luniii a răspuns:

Dermatolog! El stie cel mai bine ce este bun pentru tenul tau, nu mai experimenta singura tot felul de creme pentru ca e pierdere de timp si de bani. Dupa aplicarea tratamentului 1 luna 2 o sa iti scoata punctele negre la spital.

| Capriciu a răspuns:

Buna! Poti folosi acest produs de la avon clearskin blackhead clearing.Il folosesti pe suprafetile unde ai numai puncte negre si il foloseste seara si dimineata.

| sweatnees a răspuns:

1.spalate cu apa sapun pe fata si apoi cu spirt
2.Foloseşte Tenapin, se găseşte în farmacii, dacă nu, încearcă creme pentru faţă de la NIVEA într`un timp vor dispărea. Ce să faci, aşa e pubertatea! Încearcă să dai cu fond de ten ca să se usuce şi ca să nu se vadă petele.

3.Masca din banana si miere ce elimina punctele negre si cosurile

Zdrobeste o banana, adauga o lingurita de miere si amesteca pana obtii o pasta. Aplica masca pe fata, las-o sa se usuce, apoi curat-o cu apa calduta.
sau cel mai bine te duci la farmacie si ceri ceva pentru cosuri, si punctele negre