| GossipGirl_2226 a întrebat:

Hello! Acum vreo 2 saptamani mi-am facut breton drept desi eu am parul ondulat natural si sincer nu sunt prea multumita.Imediat dupa ce il indrept sta foarte bine dar dupa mai putin de o ora incepe sa se intoarca in exterior si pana la sfarsitul zilei e din nou ondulat.Acum de abia astept sa creasca la loc.De aceea am inceput sa aplic o data pe saptamana un amestec de ulei de rozmarin si de masline deoarece am citit ca accelereaza cresterea parului(mai ales rozmarinul). Credeti ca va functiona? Vreau neaparat ca intr-o luna sa imi creasca macar 2 cm(stiu ca parul creste cam 1 cm pe luna, dar cu ajutorul uleiurilor poate poate...) si sa il pot da intr-o parte cum era inainte ca era mai bine.Insa pana va creste cum sa il fac sa stea drept macar o zi intreaga? Insa fara solutii de par costisitoare.

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Am patit si eu asa.Eu am parul f ondulat si mi-am facut breton drept. a stat ce a stat(prima zi) si a2a zi dimineata era in toate directiile.Degeaba iti iei balsamuri ca tot nu te va ajuta sal tii drept(iti spun din experienta)si placa de intins arde parul.Iti sugerez sa ti-l prinzi ca va creste mai repede.Baftahappy funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| Smile_3473 a răspuns:

Poti folosi sampoane pentru indreptat parul. Sau balsam pentru indreptat parul de la taft. Incearca, inainte sa-ti intinzi parul cu placa, sa aplici keratina.

| ilydude a răspuns:

Pai este vara si e caldd, cum tu ai parul ondulat, nu e bine sa-l indrepti.straight face
de la par transpiri, si.straight face. nu iti va sta.straight face
mai bine prinde`ti`l.happy

| claudia94 a răspuns:

Poti incerca fixativul... ori sa il mai prinzi pe spate.