| Kys_Larisa_2000 a întrebat:

nu stiu ce sa fac. deci, mai de mult am avut breton, si mi-a crescut, mai tot tundeam din el dar putin, si de vreo o luna mi-a venit o idee sa-mi fac. nu un breton, pentru ca nu pot sa-i spun asa, deci, parul din fata imi e cam pana la gura, sper ca intelegi voi, ca si un breton crescut si netuns. ok. toate si bune. dar acum nu-mi mai place. eu am parul blond, si cand transpir ' bretonasul ala mai lung ' ( ca altfel nu stiu cum sa-i spun ), arata destul de naspa. plus ca eu am parul drept. si acum nu stiu ce sa fac. cum sa-l aranjez macar sa stea cumva si sa arate frumos. dati-mi idei va rog. sa-l las asa sa creasca? sau sa ma tund si sa-mi fac breton ( am mai avut breton si nu imi sta rau, doar ca nu-mi place pentru ca eu transpir mult la frunte pentru ca fac mult sport )? daca sa mi-l las sa creasca cum sa-l aranjez in timpul asta?

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Consulta un hairstylist.Si eu eram deceptionat in legatura cu parul, dar dupa ce am fost la frizer si m-a sfatuit mi-a facut cea mai tare freza.(priveste poza de la avatar)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu stiu cum arati ca sa-mi pot da cu parerea, dar nu exista si varianta "fara breton"?

| Happy4you a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa il lasi sa creasca! Am multe prietene cu breton si nu sunt chiar adepta acestui stil. Consider ca ar trebui sa il lasi sa creascahappyAstfel, iti propun mai multe coafuri pentru el :
-ridica-l si tapeaza-l, prinzandu-l cu o clama pe spate. Mai ales daca parul tau e drept, pun pariu ca iti sta de minune. Sau poti face acelasi lucru doar ca prinzi restul de par intr-o coada de cal.
- cand e spalat parul, lasa bretonul in fata (genul mai dezordonat asa) si prinde parul intr-un coc dezordonat si neglijent intr-o parte a capului. Accesorizeaza coafura cu o bentita cu flori sau fara.Tot asa, lasand bretonul in fata, prinde restul de par intr-o coada impletita, preferabil coada de peste.
-si daca bretonul tau e lung si iti ajunge, fa-ti cu el si cu inca putin par codita stil Ariana Grande.(poti cauta pe Internet despre asta). Acesta este hairstyle-ul meu favorit!
Sper ca te-am ajutat! Mult succes! Funda? :*