| giulia224 a întrebat:

Hello,am nevoie urgenta de un remediu pentru cosuri ce imi recomandati?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o mască pe bază de acid salicilic.
Pa, pa.

| thalyslly a răspuns:

Masca cu argila si lamaie

| LoveYouR a răspuns:

Buna.Si eu am avut probleme cu cosurile.Metode de-ale mele care au functionat:
1) Crema Brevoxyl aplicata seara doar pe zonele cu probleme (pentru ca usca foarte tare), iar dimineata aplicam Nidoflor.
2)Zineryt.Intr-o saptamana isi face efectul insa trebuie sa il folosesti in decursul mai multor luni pentru prevenirea altor cosuri.Se aplica de doua ori pe zi. Dimineata si seara.Eu il aplicam seara(pe toata fata), iar dimineata cand ma trezeam ma spalam bine pe fata cu un gel de curatare iar apoi aplicam iar zineryt.

| Piisiiiii a răspuns:

Mergi intr-o farmacie si intreaba acolowinking. Sigur o sa gasesti un tratament!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru coşuri poţi folosi un săpun cu sulf (îl poţi gasi la Plafar sau în farmacie) o loţiune astrigentă :reduce secreţiile de sebum, prevenind apariţia acneei, petelor roşii şi a punctelor negre.
Te pup!

| PandaEcrazy a răspuns:

Este o crema, mai mult un sapun :Balea(sau belea) young soft and care, este foarte bun si face sa dipara cosurile incainte de a fi foarte vizibile pe fata

| Krosa a răspuns:

Ceva natural ardei iuti ( musca din el si ce a mai ramas pipaiel pe cos s-ar putea sa te cam usture) Spalate foarte mult pe fata. Nu iti ascunde cosurile cu fondul de ten (atunci ele se vor face mai mari)

| DeDe11 a răspuns:

Buna eu stiu du-te la un magazin BIO si intreaba acolo de o crema numita facecream e cu aloe vera si precum stiu eu este la reducere si daca cumperi facecream primesti si o crema tot asa anti cosuri de noapte big grin
FUNDA?

| clo9ryna a răspuns:

Eu folosesc "lotiune antiacnee cu extract de busuioc '' e de la cosmetic plant... se gaseste in plafare e in jur de 10 lei

| Ayuu a răspuns:

Si eu am exact aceeasi problema! Eu mi-am cumparat un sapun special de la pure nature, cu o solutie tot de la pure nature (daca vrei poti sa ti le comanzi de la oriflame). de aplica asa : te speli cu sapun, iti dai cu tonic si apoi cu solutia. Daca nu gasesti ia-ti de la farmacie Zinerit (nu stiu cum se scrie, dar asa se pronunta) si dati pe fiecare seara... dar ai grija ca dupa o luna sa nu-l mai folosesti (o luna de la deschidere ) ca expira. Zineritul iti usuca cosurile si in cateza zile o sa-ti dispara. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Iana12 a răspuns:

Eu folosesc Aknesol. Am avut cosuri destul de multe insa de cand am inceput sa ma dau cu aceasta solutie mi-au disparut de tot!

| giulia224 explică (pentru Iana12):

Dupa ce au trecut trebuie sa folosesc in continuare?

| Iana12 a răspuns (pentru giulia224):

A nu nu. numai daca iti vor mai aparea ocazional. in mod deosebit ele mai apar in perioada menstruatiei. in rest, cam scapi de ele. Sincer am auzit de la multe persoane ca le-a scapat de acnee. Sper sa mearga si la tine!

| XomeX a răspuns:

Salut! Iti recomand : Zinerit, sunt pulberewinking Bafta

| XomeX a răspuns (pentru XomeX):

Funda? Plzzzzzzzz big grin

| giulia224 explică (pentru XomeX):

Chiar acum am inceput sa folosesc zineryt insa vreau sa te intreb daca este normal ca la inceput sa iti apara mai multe?