| ScumpiKxoxo a întrebat:

HELLO!
As vrea sa-mi recomandati ceva... o crema anti cosuri ca spun asa...
Dau fundita :*:*
ThankS!

Răspuns Câştigător
| allesandra a răspuns:

Eu nu ma dau cu creme si toate prostiile(imi cer scuze daca am jignit pe cineva); imi fac niste masti naturale:
1) tai lamaia in 2 jumatati si te freci cu ea pe fata; pe unde ai cosuri
2) te dai cu albus de ou pe fata
sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

Http://www.laroche-posay.com/......s-r37.aspx
eu folosesc Effaclar Duo si sunt multumita de rezultate :)

| Adelina102 a răspuns:

Eu am folosit tot felul de creme am avut fata din ultimul hal.Am incercat zynerit skinoren si nici eu nu mai stiu cate.Am fost la o farmacie naturista si o doamna draguta mi-a dat crema antiacnee cu salvie si sulf.A fost salvarea mea.Le usca peste noapte.Am ramas uimita de cat de buna e si costa doar pana in 10 lei:*smug

| Annaa a răspuns:

Nu e bine sa te dai cu ce creme vrei tu sau ce iti recomanda altii.
Du-te la dermatolog si el o sa-ti recomande o crema potrivita pentru tenul tau. Bafta!

| Coriine a răspuns:

Heeei! Foloseste o crema cu galbenele si propolis, este una de la Dermotis, 7 lei.Eu am acnee de 3 ani si doar cu ea am reusit sa scap...
Deasemenea masca cu argila este buna, 60bani un pliculet!
:*

| MACookie02 a răspuns:

Pai nu ar trebui sa incerci creme daca cineva iti spune ca au mers pentru persoana respectiva...cel mai bine du-te la un dermatolog. Daca nu, poti sa incerci mai multe si sa vezi care iti fac bine. Exista anumite magazine care dau testere.Foloseste un scrub(e folosesc unu de la Clean&Clear,dar chiar daca e ca sate dai zilnic cu el,ma dau saptamanal, ca altfel mi se usuca pielea), un exfoliant.Mai important, curata-te cu geluri speciale de fata dimineata SI seara si seara dupa ce folosesti gelul foloseste si un demachiant(eu ca gel folosesc unul de Olay, si ca demachiant unul de la Bioderma Sensibyo(demachiantul l-am castigat la un concurs dala de la revista Cool Girl). Dupa ce te-ai curatat pe fata tamponeaza-ti fata cu prosopul fara a freca prosopul de fata.
Apoi aplica o crema hidrantanta sau oil-free(depinde daca ai pielea de pe fata uscata sau grasa).(Eu folosesc Olay double action day cream pe varianta sensitive si la fel ar trebui sa-ti iei i tu pentru ca cele normale aupr soate fi un motic pentru care apar cosuri) si de asemenea folosesc Bioderma Hydrabio Legere light cream f. buna si asta.Inainte sa -plec undeva acopar cosurile cu un baton corector sau concealer lichid.Te sfatuiesc sa nu folosesti concealerul cu o nuanta mai inchisa sau mai deschisa de o culoare fata de fata ta, altfel vei atrage mai mult atentia.Pe timp de noapte foloseste o crema cu lifting(au o reputatie destul de proasta dar whatever, poti incerca).Eu folosesc Grease Lightning si este minunat.Intr-un fel, micsoareaza cosurile si apoi dispar ca prin minune.Cam atat.Am scris mult dar de obicei asta fac.AAA...si saptamanl,seara,fierbe niste apa, puneti un prosop pe cap si stai cu fata in oala aia, nu prea aproape totusi ca sa nu-i te arda. Sper ca ti-am fost de folos

| Chris a răspuns:

Skinoren
Zynerit
Clean&Clear
Eritroacnol
astea sunt cele mai bune, eu am scapat de tot.

| Anonymus314 a răspuns:

Clean&Clear

| AlexutzZza a răspuns:

Eu pentru cosuri folosesc baton corector de la avon ( colour trend), depinde de tenul tau. incearca produsele de la avon pentru cosuri si puncte negre, mie mi-au folosit. succes

| lady_5441 a răspuns:

Eu folosesc pure skin ascunde si trateaza cosurile