| SwEetAnnIs a întrebat:

Hello, am o problema, parul meu este ondulat si are foarte mult volum, ce pot face pentru a pastra forma sa naturala, dar fara mult volum, si nu vreau sa folosesc creme su altceva, sa fie natural. MULTUMESC ANTICIPAT.

Răspuns Câştigător
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Si eu am parul la fel, iar daca il usuc cu feonul iese si mai naspa. Acasa poti sa-l tii intr-o coada impletita si de asemenea, o idee buna e sa nu il piepteni prea mult. Arata mai bine mai nepieptanat daca zici ca e ondulat, ca altfel, cel putin la mine, se face si voluminos si nici nu se mai recunosc suvitele si arata mai urat... big grin

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Fiind ondulat normal ca are extra volum. Bucura-te cu ce ti-a dat mama natura. Ca al meu e drept si fara volum sad
Si nici nu prea ai cum sa-i scoti din volum intr-un mod natural. Poti incerca sa dormi cu ceva pe cap. Dar sa-ti tina parul strans ca sa se mai pleosteasca. Si sa nu-l legi niciodata in varful capului. Si nici coc. O sa-ti dea si mai mult volum. Stiu asta pentru ca eu il fac coc in varful capului ca sa aiba volum.

| Roxy_9262 a răspuns:

Da-l cu fixativ happy

| neonitza1 a răspuns:

Bucura-te de volumul tau
multe fete cred ca si-ar dori sa aiba parul ca tine
lasa-l asa cum ti-la dat dumnezeu(adica asa cum este)
:*
nu cred ca poti scapa de volum...
fii multumita ca ai volum:**

| LunaPlina a răspuns:

Crede-ma ca si eu am aceeasi problema cu parul. a scapat de sub control. cel mai bine ar fi sa te multumesti cu parul pe care il ai. sau poti incerca dupa baie sa il piepteni, sa il usuci partial cu feonul si sal impletesti in cateva cosite (4-5). dimineata urmatoare il poti desprine si dupa aproximativ o ora maxim daoa va capata o fosrma extraordinara... ps : dupa ce il desprinzi nu il pieptana lasa-l asa sau bagati degetele il el fara sa dezlipesti prea mult firele sau fara sa strici suvitele... funda? :*