| Sarraa97 a întrebat:

Hristos a inviat! In aceasta seara mergem in club si vreau sa imi intind parul (mi-l intinde o prietena pentru ca eu nu am placa).Si ea zice sa mi-l intinda pe la vreo 7 adica peste vreo ora jumate.Si noi mergem pe la vreo 10. Vreau niste sfaturi sa imi steie parul intins pana atunci.Parul imi este lung si putin ondulat si se "umfla" repede.Ce sa fac sa steie intins toata noaptea sau macar vreo 4-5 ore? Cat mai repede va roooogg!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adevărat a Înviat!
Bine este dacă ai lac de păr, îl ține perfect disciplinat.
Pa, pa.

| Madaliinaaa a răspuns:

Adevărat a înviat. Te sfătuiesc ca înainte de plecare, să mai treci odată placa prin el, în caz că nu ai ceară sau fixativ.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Ceara sau fixativ, iar dupa ce il indrepti incearca sa il racesti fara sa bagi mana in el pentru ca se stramba. racestel in pozitia in care vrei sa iti stea adica sa fie drept

Răspuns utilizator avertizat
| Kamiichu a răspuns:

Adevarat a inviat!
Pai da-l inainte sa ti-l faca cu fixativ, dar unu bun sa nu se faca urat dupa, dupa te piepteni si iti va sta. Bafta si distractie placuta! :*

| Uza a răspuns:

Daca ai la indemana un spray termoprotector pentru par, pe langa faptul ca iti protejeaza parul dar te ajuta sa il mentii drept pentru mai mult timp.
Daca ai acum niste produse leave-in pentru ca iti mentin parul mai drept fara sa ti-l intareasca, daca nu ai... foloseste fixativ, dar nu exagera.

| xoxolove96 a răspuns:

Pei inainte de al intinde cu vreo 15 min dal cu fixativ si dupa o sa stea