| Dollicious a întrebat:

Hello, am parul uscat, mai ales la varfuri, din ce sa-mi fac masca de par? Mentionez ca mi l-am vopsit la varfuri blond, e de la vopsea?

Răspuns Câştigător
| mrburel a răspuns:

Nu stiu ce sa zic da din cate am citit e de la vopsea uite http://www.csid.ro/beauty/nu-ignora-parul-uscat-4609094/ poate te ajuta la ceva :|

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune doar pe varfuri ulei de masline, il ajuta mult. Si cu elei de masline amestecat cu malai poti sa iti faci un scrub foarte bun pentru corp. Cand te speli simti scrubul foarte dur dar dupa ce te stergi pielea ramane foarte catifelata de la uleiul de masline.

Uite aici cum sa aplici uleiul de masline, nu e mare filozofie dar te ajuta :
http://didiglamour.blogspot.com/......ient.html.

| Soborigozaur a răspuns:

Eu asa cred.
Mai taie varfurile alea uscate ca nu-ti mai creste parul'

| Dollicious explică (pentru Soborigozaur):

Le-am taiat acum o luna!

| Soborigozaur a răspuns (pentru Dollicious):

Pff... nu stiu

| mrburel a răspuns:

Nu cred ca este de la vopsea.Mai intai zi-mi daca te faci cu placathinking

| Dollicious explică (pentru mrburel):

Da, dar foarte rar, cam odata pe luna, deoarece il tin prins in coada pentru ca vreau sa-mi creasca mai repede(alta problema, creste foarte incet)

| Pretending a răspuns:

Da, odată ce îl vopeşti, i se ia toată culoare şi devine un par mort.Eu, îţi recomand o mască Vichy, pe asta o folosesc şi eu.Ar trebui să-ţi tai tot parul daca mai vrei să aibă volum, culoare blah blah.Sau măcar tunde-l puţin în aşa fel în căt să-ţi crească. Şi mai ales, din toate ai nevoie de răbdare.
Sper că te-am ajutat.